فیلترهای سرامیکی ریخته گری

راه‌اندازی «اتاق تاریک» در مرکز جامع توانبخشی هلال احمر

مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر اعلام کرد که «اتاق تاریک» یا اتاق چندحسی از تابستان امسال فعالیت خود را در مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر در تهران آغاز کرد و اکنون با کامل شدن تجهیزات و استقبال چشم‌گیر توانخواهان به طور کامل راه‌اندازی شد.

به گزارش ایسنا، پیمان پیشگاهی در این‌باره گفت: در اتاق تاریک برمشکلات و آسیب‌دیدگی‌های حسی تمرکز می‌شود. اکنون کلینیک‌های تخصصی در مرکز جامع تهران، توانخواهان مورد نظر را به اتاق تاریک یا چندحسی ارجاع می‌دهند. ایجاد این امکان توانبخشی در تهران به شکل آزمایشی بوده و اکنون با استقبال خوبی که صورت گرفته راه‌اندازی اتاق چندحسی در مراکز توانبخشی هلال احمر در سراسر کشور در دستور کار است.

پیشگاهی توضیح داد: چهار گروه از توانخواهان می‌توانند از اتاق تاریک در بهبود وضعیت خود بهره‌مند شوند. اول افراد مبتلا به بیماری‌هایی که در جریان آن‌ها حواس به طور مستقیم دچار آسیب شده‌اند. مثلا بیماران مبتلا یه اوتیسم. دسته دوم بیماری‌هایی است که اختلالات حواس در آن‌ها موثر است. مثلا اختلال در تعادل که می‌تواند در اثر اشکال در گوش میانی به وجو آمده باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رایزنی برای اضافه‌شدن ۲ مرز باشماق و تمرچین برای اربعین /توضیح درباره گذرنامه زائران

وی ادامه داد: دسته دیگر توانخواهانی هستند که از مشکلات ذهنی رنج می‌برند. همچون سندروم‌دان، اختلال یادگیری و بیش‌فعالی کودکان و دسته آخر افرادی هستند که در تعامل، ارتباط و رفتار اجتماعی دچار اختلال هستند. همچون کسانی که مشکل پرخاشگری شدید دارند و می‌توانند با استفاده از تجهیزات و تکنیک‌های قابل اجرا در این اتاق به آرام‌سازی و تخلیه تنش‌های خود کمک کنند.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، مدیرکل توانبخشی این جمعیت تاکید کرد: اگرچه بخش قابل توجهی از مراجعان به اتاق تاریک را کودکان تشکیل می‌دهند اما استفاده از این خدمت توانبخشی، برای همه توانخواهان به خصوص سالمندان هم بسیار موثر است و به همه بیماران در تمامی سنین توصیه می‌شود.

پیشگاهی گفت: در ابتدا باید مشخص شود که بیماری چه مشکلات و چالش‌هایی را برای فرد تولید کرده و آن بیماری ناشی از چیست؟ بنابراین در توانبخشی هرچه امکانات و تکنیک‌ها به روز تر شود امکان درمان‌های جامع، بیمارمحور و کل‌نگر افزایش می‌یابد.

انتهای پیام

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  گروگانگیران مسلح، رئیس شورای شهر را به قتل رساندند

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

جان باختن فرمانده پلیس راه سلسله و دلفان به علت تصادف زنجیره ای در محور خرم‌آباد به دلفان

جان باختن فرمانده پلیس راه سلسله و دلفان

سرهنگ محمد بوستان گفت: در پی وقوع تصادف زنجیره‌ای بین چند خودرو در جاده خرم‌آباد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *