فیلترهای سرامیکی ریخته گری

راه‌اندازی سامانه کمک ناوبری جدید «ILS» در فرودگاه اهواز

ایسنا/خوزستان مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان از نصب و راه‌اندازی سامانه کمک ناوبری جدید «ILS» در فرودگاه بین المللی اهواز خبر داد.

سید مهدی رزاز در گفت ‌وگو با ایسنا، با اشاره به اتمام مراحل نصب سامانه کمک ناوبری جدید ILS در فرودگاه اهواز اظهار کرد: در فرودگاه اهواز با توجه به گرمسیر بودن اقلیم منطقه، وجود ریزگردها و پدیده مه گرفتگی در زمستان وجود سامانه «ILS» بسیار الزامی است.

وی افزود: این سامانه با توجه به قدمت حدود سه دهه‌ای خود، فرسوده و باعث ارائه نامناسب خدمات هوانوردی شده بود که بنا به تشخیص کارشناسان، تصمیم گرفته شد یک سامانه جدید خریداری شود.

مدیرکل فرودگاه ‌های خوزستان گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده سامانه «ILS» خریداری و در فرودگاه بین المللی اهواز نصب و اکنون به صورت عملیاتی در مدار بهره‌برداری است.

رزاز عنوان کرد: با وجود این دستگاه تا دید ۸۰۰ متر امکان پرواز وجود دارد اما اگر در فرودگاه دید به کمتر از این میزان برسد دیگر این سامانه پاسخگو نخواهد بود و پرواز کنسل می‌شود. در کشور ایران همه سامانه‌های «ILS» براساس دید ۸۰۰ متر تعریف شده و دید کمتر از این، منجر به لغو پرواز خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  پاسخ مدیرعامل پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس به حواشی طرحتوسعه

وی ادامه داد: برای خرید، نصب، راه‌اندازی و فلایت چک این سامانه حدود ۷۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

به گزارش ایسنا، خلبان هر پرواز عمدتا برای هدایت به سمت فرودگاه مقصد نیاز به دستگاه‌های ناوبری دارد که بتواند هواپیما را در شرایط بد آب و هوایی تا ارتفاع و فاصله نزدیکی از سطح باند فرودگاه راهنمایی و هدایت کند؛ امروزه یکی از مهمترین و متداول‌ترین دستگاه‌های ناوبری به منظور فرود هواپیما در فرودگاه‌های پرترافیک و یا دارای شرایط جوی نامناسب سیستم نشستن به وسیله دستگاه Instrument Landing System یا همان «ILS» است.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

عدم تعیین سقف اجاره در تورم‌های زیر ۳۰ درصد باید اصلاح شود-تایمز

فرشید ایلاتی  کارشناس سیاست گذاری مسکن در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *