یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

رشد تولید فولادی‌ها طی ۸ ماهه امسال

طبق آمار، در هشت ماهه امسال، روند افزایش تولید فولادی‌ها طی ماه‌های اخیر همچنان ادامه پیدا کرده و در نهایت تولید صعودی ۱۰ تا ۲۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند.

آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به ایسنا نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، تولید آهن اسفنجی بیشترین افزایش تولید را معادل ۲۰ درصد داشته‌ و در مقابل کمترین میزان افزایش را مجموع مقاطع تخت فولادی آن‌هم به میزان ۱۰  درصد به خود اختصاص داده‌ است.

در مجموع طی این مدت مقاطع تخت فولادی تولید شده معادل شش میلیون و ۸۶ هزار تن ثبت شده که نسبت به پنج میلیون و ۵۲۷ هزار تن تولیدی طی هشت ماهه ۱۴۰۰، رشد ۱۰ درصدی داشته است.

همچنین ۱۴ میلیون و ۷۴۴ هزار تن محصولات فولادی و ۲۱ میلیون و ۱۳۶ هزار تن شمش فولاد تولید شده که هرکدام ۱۴ درصد بیشتر از میزان تولید آن‌ها در هشت ماهه ابتدایی ۱۴۰۰ است. علاوه بر این در مجموع هشت ماه نخست سال گذشته به ترتیب ۱۲ میلیون و ۹۱۳ هزار تن محصولات فولادی و ۱۸ میلیون و ۵۲۹ هزار تن فولاد میانی (شمش فولاد) به تولید رسیده بود.

تولید مجموع مقاطع طویل فولادی نیز با افزایش ۱۷ درصدی تولید از هفت میلیون و ۳۸۶ هزار تن در مدت هشت ماهه ابتدایی سال گذشته به هشت میلیون و ۶۵۸ هزار تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

در نهایت نیز تولید آهن اسفنجی با بیشترین میزان افزایش تولید از ۲۰ میلیون و ۶۸ هزار تن طی مجموع هشت ماه نخست ۱۴۰۰ به ۲۴ میلیون و ۱۵۷ هزار تن در مدت مشتبه سال جاری رسیده است که نشان از رشد ۲۰ درصدی تولید این محصول معدنی/ فولادی دارد.

رشد تولید فولادی‌ها در هشت ماهه امسال در حالی است که طبق برآوردهای صورت گرفته نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آبان ماه، تمامی فرآورده‌های فولادی اعم از شمش، مقاطع تخت و طویل، محصولات و آهن اسفنجی با افت تولید سه تا ۱۲ درصدی نسبت به هشت ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹ روبرو شده‌ بودند که در این بین بیشترین کاهش تولید متعلق به مقاطع تخت فولادی ثبت شده بود.

انتهای پیام

حتما ببینید

چرا “ارتباطات و مخابرات” با بازدهی کم مواجه شد؟

گزارش‌های جهانی حاکی از رکود درآمدی بالا و هزینه‌های سنگین سرمایه‌ای برای اپراتورهای تلفن همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *