فیلترهای سرامیکی ریخته گری

رونمایی از سامانه‌ "تصمیم‌یار" سازمان غذا و دارو/ شفافیت و هوشمندسازی زنجیره توزیع داروها

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، همزمان با هفته دولت، از سامانه‌های پشتیبان تصمیم (تصمیم یار) سازمان غذا و دارو رونمایی شد.

سازمان غذا و دارو در راستای ایجاد شفافیت و هوشمندسازی رصد زنجیره تامین و توزیع فرآورده‌های سلامت‌محور اقدام به راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیک کرده است. داده‌های رصد زنجیره تامین که از طریق سامانه‌های الکترونیکی به‌دست آمده است به‌منظور طراحی ابزارهای پشتیبان تصمیم در قالب داشبوردهای مدیریتی در سازمان غذا و دارو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این داشبوردها شامل ۴۴ داشبورد به دو دسته داشبوردهای مدیریتی و داشبوردهای عمومی تفکیک می‌شوند و هرکدام اطلاعات متناسب را در اختیار کاربران حاکمیتی یا عمومی قرار می‌دهند. داشبوردهای مدیریتی با آدرس اینترنتی bi.fda.gov.ir جنبه حاکمیتی داشته و با در دسترس قرار دادن اطلاعات کامل زنجیره، نقشه کلی وضعیت موجود و برنامه‌ریزی برای تصمیم‌گیری در آینده را فراهم می‌کند. این داشبوردها به تفکیک ادارات‌کل سازمان غذا و دارو در دسترس هستند و شامل اطلاعات پروانه‌ها، تاریخچه سیاست‌گذاری‌ها، تامین ارز، ترخیص، شناسه‌گذاری و جزئیات توزیع و استعلام شناسه رهگیری و اصالت هستند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - جایگزین‌های مناسبی برای تخم مرغ

این داشبوردها به صورت تعاملی طراحی شده‌اند و هر بخش از داشبورد قابلیت فیلتر کردن و ارائه تحلیل به صورت‌های متفاوت را داراست. به عنوان مثال در داشبورد مدیریتی ترخیص با فیلتر کردن داده‌های ترخیص سال ۱۴۰۱ محصولات با بیش‌ترین میزان ترخیص قابل ملاحظه است؛ همچنین امکان مشاهده جزئیات وضعیت ترخیص یک فرآورده به تفکیک شرکت و یا کشورهایی که واردات از آن‌ها انجام شده نیز قابل ملاحظه است.

داشبوردهای عمومی سازمان غذا و دارو با آدرس اینترنتی publicbi.fda.gov.ir با کارکرد اتاق شیشه‌‌ای سازمان غذا و دارو طراحی شده است و اطلاعات مورد نیاز پژوهشگران، فعالان کسب و کار و عمومی مردم را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. نام کاربری و رمز عبور این داشبوردها به صورت عمومی در سایت سازمان اطلاع‌رسانی شده است. به عنوان مثال آمارنامه سال ۱۴۰۱ دارو بر اساس اظهار شرکت‌های پخش در سامانه رهگیری، ردیابی و کنترل اصالت تهیه شده است و اطلاعات مربوط به سهم ریالی و تعدادی هر یک از شرکت‌های پخش، تامین‌کننده، محصولات و جزئیات دیگر مانند کشورهایی که واردات از آن‌ها انجام شده، نسبت داروهای بیولوژیک و غیر بیولوژیک، نسبت تولید داخل به واردات و بقیه اطلاعات را در دسترس قرار داده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - علائم اولیه سرطان معده را بدانید

سازمان غذا و دارو برنامه‌ها و اقدامات توسعه‌ای خود در زمینه سامانه‌های الکترونیکی را به صورت مستمر دنبال می‌کند و نتایج آن هم‌چون موارد فوق از طریق مجاری اطلاع‌رسانی سازمان در اختیار عموم مردم و ذی‌نفعان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

ضوابط جدید پوشش دانشجویان علوم پزشکی؛ ممنوعیت کاشت ناخن، مژه مصنوعی و استفاده از تلفن همراه بر بالین بیماران

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز، وزارت بهداشت به منظور قانونمندی و استانداردسازی رفتار و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد