یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

زائرانی که به مرزها مراجعه می‌کنند را باز نمی‌گردانیم/ هیچ وقت مرزها را کامل نبستیم

فرمانده کل انتظامی کشور در مورد آخرین وضعیت مرزها برای تردد زائران اربعین حسینی جهت سفر به عراق گفت: وضعیت مرزها به سمت عادی شدن می رود و خوشبختانه آن ازدحامی که در روزهای گذشته شاهد آن بودیم را دیگر نداریم.

به گزارش ایسنا، سردار اشتری، یکشنبه شب در مصاحبه با رادیو اربعین در ارتباط با آخرین وضعیت مرزها اظهار کرد: وضعیت مرزها به سمت عادی شدن می‌رود و الحمدلله آن ازدحامی که در روزهای گذشته شاهد آن بودیم را نداریم و طرف عراقی نیز اکنون آمادگی بیشتری برای پذیرش زائران دارد.

این مقام مسئول در نیروی انتظامی با بیان اینکه ما اکنون به تمام کسانی که در مرزها و در پایانه های مرزی هستند و یا در نواحی عقب تر از مرزها هستند به مرور اجازه تردد می‌دهیم و آنها را راهی عراق می‌کنیم، افزود: امروز از مرز خسروی بازدید کردم، روند تردد زوار در مرز خوب بود، اکنون نیز در مرز مهران هستم، زائران در حال حرکت هستند و  آن دسته از زائرانی را که به سمت مرزها آمده آند را باز نمی گردانیم و تا مقداری که عراق آمادگی داشته باشد این زمینه را فراهم می کنیم که زوار تردد داشته باشند و به عراق بروند.

اشتری با بیان اینکه بر اساس آمار ما تاکنون دو میلیون و ۷۵۰ هزار زائر ایرانی در این ایام به عراق سفر کرده اند، گفت: موج بازگشت زائران از عراق شروع شده و طبق آمار تاکنون ۷۵۰ هزار نفر از زائران به کشور بازگشته‌اند و  در حال حاضر در برخی از مرزها میزان بازگشت زائران به کشور بیشتر از تعداد خروجی آنها برای سفر به عراق است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: اکنون مشکلی در پایانه ها نداریم مردم همکاری کردند و یکی دو روز تحمل کردند، اکنون وضعیت بهتر شده است و همان طور که اشاره شد آن دسته از زواری که به مرزها مراجعه می‌کنند، به مرور کارشان را انجام دهیم تا راهی عراق شوند.

 اشتری در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه ما هیچ موقع مرزها را کامل نبستیم، اظهار کرد: چند مرتبه به دلیل ازدحام جمعیت و برای ایجاد آمادگی در طرف عراقی برای پذیرش زوار یک الی دو ساعت مرزها بسته شدند ولی اینگونه نبود که کاملا بسته شوند، بیشتر مرزهای ما شبانه روزی در حال فعالیت هستند، به جز در مرز خسروی که ساعت مشخصی برای ترد زوار وجود دارد، در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران به صورت ۲۴ ساعته تردد زوار در آنها صورت می گیرد.

وی همچنین گفت: هیچ راهی در داخل کشور مسدود نیست، البته در برخی از مسیرها از جمله مهران ترافیک های سنگین  وجود داشته که سعی کردیم در چند روز اخیر این موضوع را مدیریت کنیم و اکنون وضعیت به مرور در حال بهتر شدن است.
 
اشتری همچنین توصیه هایی به زائران در هنگام بازگشت به کشور ارائه کرد و از آنها خواست در حالت خستگی رانندگی نکنند و با آرامش به سمت محل های اقامت خود بروند.

 انتهای پیام

حتما ببینید

آماده‌باش هلال احمر برای بارش برف و باران در ۱۹ استان کشور

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش امدادگران جمعیت هلال احمر درپی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *