فیلترهای سرامیکی ریخته گری

زلزله ترکیه؛ در روزهای اخیر هیچ بازمانده‌ای پیدا نشده است

گزارش‌های چند روز اخیر از وضعیت مناطق زلزله‌زده در جنوب شرق ترکیه حاکیست که نزدیک به ۲۴۰ هزار امدادگر در استان‌های خسارت‌دیده به عملیات نجات و امدادرسانی ادامه می‌دهند، هرچند به تازگی هیچ بازمانده‌ای پیدا نشده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری الجزیره، بر اساس آخرین آمار از شمار جانباختگان زلزله‌های شدید اوایل ماه جاری (دوشنبه ۶ فوریه) که مناطقی از ترکیه و سوریه را لرزاند، تاکنون تعداد تلفات این حادثه در هر دو کشور از مرز ۵۰ هزار نفر گذشته است.

مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه (آفاد) روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که تنها در ترکیه ۴۴ هزار و ۲۱۸ نفر در اثر زمین لرزه جان خود را از دست داده اند، در حالی که آخرین آمار اعلام شده در سوریه نیز ۵۹۱۴ نفر اعلام شده است.

منابع خبری محلی می‌گویند که به رغم ادامه تلاش‌های امدادی در استان‌هایی که بیشترین آسیب را دیده‌اند، در روزهای اخیر هیچ گزارشی مبنی بر نجات افراد زنده از زیر آوار ارائه نشده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تخلف موتورسیکلت‌ها زیرذره‌بین پلیس/ اجرای طرح ویژه برایبرخورد با وسایل نقلیه پلاک مخدوش

آفاد همچنین با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تا کنون ۵۲۸ هزار و ۱۴۶ نفر از مناطق زلزله‌زده تخلیه شده‌اند.

همچنین در حال حاضر ۲۳۹ هزار و ۹۷۷ نفر از کارکنان نهادهای مختلف کشوری و لشکری ترکیه با ۱۳ هزار و ۲۲۴ دستگاه انواع ماشین‌های ساختمانی و راه‌سازی مشغول امداد رسانی در مناطق زلزله زده هستند.

بالگردها و هواپیماهای متعلق به نیروی هوایی، زمینی و دریایی، فرماندهی کل گارد ساحلی و ژاندارمری، اداره کل حراست، وزارت بهداشت و اداره کل جنگلداری نیز بیش از ۱۳ هزار و ۱۷۷ پرواز برای انتقال تجهیزات مورد نیاز به مناطق زلزله‌زده ترتیب داده‌اند.

همچنین بنابر اعلام آفاد، در مناطق زلزله‌زده ۳۳۵ هزار و ۳۸۲ چادر برپا شده و نصب کانتینر در ۱۳۰ نقطه در ۱۰ شهر ادامه دارد.

از سوی دیگر چهار مرکز ارائه خدمات روانشناختی در شهرهای قهرمان‌ماراش، هاتای، عثمانیه و مالاتیا راه‌اندازی شده و ۶۱۴ هزار و ۹۹۳ نفر در مناطق زلزله‌زده و ۲۹۶ هزار و ۹۴۹ نفر دیگر نیز خارج از این مناطق مشاوره دریافت کرده‌اند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  سفر معاون اول رییس جمهور پس از حادثه تروریستی بهشیراز

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

اعطای جایزه بین‌المللی انگلستان به طرح پلازای متروی میدان جهاد-تایمز

 هادی حق‌بین با اشاره به کسب جایگاه نخست طرح پلازای متروی میدان جهاد در جایزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *