فیلترهای سرامیکی ریخته گری

زمین‌گیر شدن خودروهای چینی در تعمیرگاه‌ها/ قطعات یدکی نیست

علیرضا نیک آئین در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، با اشاره به بحران خرید قطعات خودروهای چینی برای خریداران این محصولات، گفت: متاسفانه هر روز شاهد حضور انواع خودروهای چینی در سطح بازار هستیم غافل از اینکه هیچ توجهی به تأمین قطعات این خودروها نمی‌شود و خریداران این محصولات درصورت بروز مشکل مجبورند در تعمیرگاه‌ها زمین‌گیر باشند.

وی با اعلام اینکه در بازار قطعات یدکی خودروهای چینی هیچ توجهی به انتقال دانش فنی و واردات قطعات مورد نیاز این خودروها نمی‌شود، افزود: واردکنندگان به صورت سلیقه‌ای اقدام به واردات قطعات خودروهای چینی می‌کنند که برای آنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد سود دارد در این میان واحدهای نظارتی رسیدگی لازم را به بازار ندارند و قطعات یدکی خودروهای چینی در بلاتکلیفی مطلق قرار دارند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با تاکید براینکه بعضاً در خودروهای چینی مشکل رادیاتور، توربو شارژ و قطعات اصلی موتور برای مردم بحران هایی را به وجود آورده است، افزود: نمی‌دانیم چرا هیچ توجهی به خدمات پس از فروش خودروهای چینی نمی‌شود وزارت صنعت نیز به این موضوع ورود پیدا نمی‌کند و در نهایت این مصرف کننده است که باید در بازار برای خرید قطعات سرگردان باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  کدام محصول کشاورزی ایران، بیشترین صادرات را دارد؟

به گفته وی در خودروهای چینی قطعات ریز بسیار کمیاب هستند و حتی در نصب یک گلگیر نیز ما مشکل تامین قطعه داریم. حال تصور کنید یک تاجر خلع نبود آینه و سپر را در بازار متوجه و اقدام به واردات این کالا می‌کند در نهایت بازار پر از آینه و سپر می‌شود ولی خبری از تامین سایر قطعات خودروهای چینی نیست. این موضوع نشان می‌دهد هیچ ضابطه خاصی برای تامین قطعات وجود ندارد و همه سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

انتهای پیام/

 

الماس تراشکاری

Check Also

صدور اسناد کشاورزی تا ۳ سال آینده به پایان می‌رسد-تایمز

۰۸:۰۱ – ۲۳ تير ۱۴۰۳   آمارها حاکی از آن است که حدود ۱۸ میلیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *