فیلترهای سرامیکی ریخته گری

سازمان بهداشت جهانی: تخلیه شمال نوار غزه فاجعه‌بار خواهد بود

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، سازمان جهانی بهداشت در هشتمین روز از تجاوز رژیم صهیونیستی به فلسطین، درخواست کرد تا این رژیم فوراً دستور تخلیه بیش از یک میلیون نفر از ساکنان شمال وادی غزه را لغو کند؛ این سازمان تخلیه دسته جمعی برای بیماران، کارکنان بهداشت و سایرین را “فاجعه‌بار” نامیده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که با حملات هوایی مداوم و مرزهای بسته، مردم جای امنی برای رفتن ندارند در حالی که تقریباً نیمی از جمعیت غزه زیر ۱۸ سال سن دارند و با کاهش ذخایر غذای سالم، آب سالم، خدمات بهداشتی و بدون سرپناه کافی، کودکان و بزرگسالان، از جمله افراد مسن، همگی در معرض خطر بیماری قرار خواهند داشت.

وزارت بهداشت فلسطین به سازمان جهانی بهداشت اطلاع داده است که تخلیه بیماران آسیب‌پذیر بیمارستان بدون به خطر افتادن جان آن‌ها غیرممکن است. بیماران آسیب پذیر شامل کسانی هستند که به شدت آسیب دیده‌اند یا به حمایت وابسته هستند.

براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت،‌ مشکلات حمل و نقل و جاده‌های آسیب‌دیده، و مهم‌تر از همه، عدم مراقبت حمایتی در حین حمل و نقل، همگی بر دشواری جابجایی آن‌ها می‌افزایند. علاوه بر این، چهار بیمارستان در جنوب غزه در حال حاضر در وضعیت تکمیل ظرفیت یا فراتر از ظرفیت هستند و فاقد ظرفیت مراقبت‌های ویژه و تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماران اضافی هستند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ۱۳ راه پیشگیری از ابتلا به وبا در سفرهای نوروزی

در ۹ اکتبر، تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر، ملاقات کرد و وی با درخواست سازمان بهداشت جهانی برای تسهیل ارسال کالاهای بهداشتی و سایر تجهیزات بشردوستانه از سوی سازمان جهانی بهداشت به غزه از طریق گذرگاه رفح موافقت کرد و در حال حاضر نیز این سازمان خواهان ایجاد فوری یک کریدور بشردوستانه برای تحویل و ایمن این تجهیزات به مراکز درمانی در غزه از طریق این گذرگاه است.

به گزارش تایمز، رژیم صهیونیستی، مصر را درباره هرگونه کمک‌رسانی به نوار غزه تهدید کرده است و وزارت کشور مصر نیز امروز شنبه اعلام کرد که دروازه گذرگاه «رفح» را با دیوار‌های بتنی مسدود کرده است. گذرگاه رفح تنها گذرگاه مرزی بین مصر و غزه است که فلسطینیان می‌توانند به وسیله آن با جهان ارتباط داشته باشند و با بسته شدن این گذرگاه، بیماران فلسطینی به هیچ نقطه‌ای از جهان دسترسی ندارند.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

ایران و زیمبابوه در حوزه‌های هوافضا، سلامت و کشاورزی همکاری خواهند داشت-تایمز

 روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در دیدار وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *