فیلترهای سرامیکی ریخته گری

سردار تنگسیری: ایران به پیمان اخوت و برادری بین دولت های اسلامی وفادار است

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، هشتمین نمایشگاه سامانه‌ها و تجهیزات دفاعی در حوزه دریایی بنام «دیمدکس» ۲۰۲۲ ، به میزبانی دوحه پایتخت کشور قطر  از اول تا چهارم فروردین ماه ۱۴۰۱ با مشارکت بیش از ۱۸۰ شرکت و مؤسسه از ۳۰ کشور جهان آغاز و چهارشنبه همین هفته به کار خود پایان داد.

هیئتی از سوی نیروهای مسلح کشورمان به سرپرستی سردار علیرضا تنگسیری  فرمانده نیروی دریایی سپاه برای حضور  در همایش فرماندهان نیروی دریایی کشورهای غرب آسیا  و بازدید از هشتمین نمایشگاه بین المللی دفاع دریایی (دیمدکس ۲۰۲۲) قطر شرکت کردند.

این نمایشگاه هر دو سال یک بار و در چهار بخش، نمایشگاه، همایش فرماندهان نیروی دریایی غرب آسیا، هیأت‌های عالی رتبه و نمایش کشتی‌های جنگی کشورهای شرکت کننده برگزار می شود.

به اذعان بازدید کنندگان نمایشگاه امسال، حضور مؤثر هیأت نظامی ایرانی و عرضه سامانه‌ها و تجهیزات دریایی ساخت جمهوری اسلامی ایران  و شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه چشمگیر بود.

عرضه و نمایش انواع هواپیماهای بدون سرنشین، سامانه های موشکی و جنگالی ، شناورهای رزمی عملیاتی، قایق‌های نظامی تندرو، ناوهای جنگی و خودروهای زرهی و پشتیبانی متناسب با مأموریت‌های دریایی  بخشی از تجهیزات نظامی- دفاعی بود که در معرض و نمایش عموم شرکت کنندگان قرار گرفت.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دکتر شگفت‌انگیز

فرمانده نیروی دریایی سپاه که برای بازدید از نمایشگاه سامانه‌ها و تجهیزات دفاعی۲۰۲۲ «دیمدکس» به کشور قطر سفر کرده بود در دیدار همتایان نظامی از کشورهای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران برای تأمین امنیت منطقه حساس و راهبردی خلیج فارس هزینه‌های مادی و معنوی هنگفتی صرف کرده و امیدواریم این مسیر در آینده هم با هم افزایی و تلاش جدی و اتحاد کشورهای منطقه ادامه یابد.

وی  با مثبت ارزیابی کردن برگزاری این همایش و برپایی نمایشگاه تجهیزات دفاعی به میزبانی یکی از کشورهای اسلامی(قطر)گفت: امروز  جمهوری اسلامی توانسته است با استفاده از توان علمی دانشمندان نخبه‌اش  در حوزه تأمین تجهیزات دفاعی به استقلال کامل و خودکفایی مطمئن برسد و این توانمندی می‌تواند الگویی مثبت از نماد اقتدار، ایستادگی و مقاومت در مقابل زورگویان و مستکبران عالم برای رشد و تعالی  کشورهای اسلامی قرار گیرد.  

دریادار  تنگسیری افزود:  جمهوری اسلامی ایران همیشه تلاش کرده با کمک کشورهای برادر و مسلمان منطقه، بهتر از گذشته امنیت پایدار  و با ثبات در حوزه جغرافیایی خلیج فارس و تنگه هرمز، استمرار دهد و  به پیمان مترقی و راهبردی اخوت و برادری بین مسلمین و دولت های اسلامی وفادار باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تیراندازی ناوهای ایران، چین و روسیه به سمت اهدافدریایی

حمیدرضا دهقانی پوده سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوحه با مثبت ارزیابی کردن غرفه دستاوردهای نظامی ایران عزیز در نمایشگاه بین‌المللی دفاعی دریایی دوحه، گفت: به سازندگان و مبتکران سلاح‌های دفاعی کشورمان دست مریزاد می‌گوییم البته ما به دنیا از دریچه لوله تفنگ نگاه نمی‌کنیم، اما برای دفاع از خود، همه گونه ابزارهای قدرت را فراهم می‌کنیم و سلاح یکی از آنهاست.

نیروی دریایی سپاه با اعزام شناور شهید ناظری بعنوان نمونه‌ای  از توانمندی توان دانشمندان و کارگران ایرانی  که برای ساخت تجهیزات دفاعی رزمی دریایی اقدام کرده‌اند در محل نمایشگاه «دیمدکس» قطر، به همراه برخی تجهیزات دفاعی عملیاتی وزارت دفاع به نمایش گذاشت.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

حمایتی که برای اسرائیلی‌ها هم قفل بود/ وقتی اردن برای دفاع از صهیونیست‌ها مردم خود را به خطر می‌اندازد!-تایمز

بامداد ۲۶ فروردین، ۱۳ روز بعد از حمله ۱۳ فروردین اسرائیل به کنسولگری ایران در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *