فیلترهای سرامیکی ریخته گری

سردار حسنی آهنگر عضو شورای ملی راهبری هوش مصنوعی شد-تایمز


در حکم سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور خطاب به سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا حسنی آهنگر رییس دانشگاه جامع امام حسین (ع) آمده است: در اجرای ابلاغیه شماره ۱۶۳۰۳۹ مورخ هشتم آذرماه ۱۴۰۲ و با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و سوابق اجرایی جنابعالی به موجب این حکم به عنوان عضو شورای ملی راهبری هوش مصنوعی منصوب می‌شوید.

رئیس جمهور در این حکم تاکید کرد: نظر به ضرورت بهره مندی بیشینه از فرصت‌های پیش رو در حوزه فناوری هوش مصنوعی انتظار دارد با همکاری مجددانه سایر اعضا و حضور فعال در جلسات این شورا، نسبت به تحقق انتظارات و اهداف تشکیل شورای ملی راهبری هوش مصنوعی و دستیابی به جایگاه پیشتاز و پایدار در میان سایر کشور‌ها اهتمام ورزید.

سید ابراهیم رئیسی در ادامه این حکم، توفیقات روزافزون حسنی آهنگر را در انجام شایسته وظایف محوله، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت کرد.

سردار حسنی آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) و استاد تمام این دانشگاه دارای دکتری تخصصی مهندسی کامپیوتر- گرایش هوش مصنوعی و رباتیک دانشگاه علم و صنعت ایران در سال‌های ۱۳۹۰-۱۳۸۵ است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ستاد انتخابات کشور شرایط ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان رااعلام کرد

وی همچنین کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی کامپیوتر – نرم افزار و سخت افزار از دانشگاه علم و صنعت ایران در سال‌های ۱۳۸۴-۱۳۸۲ و کارشناسی مهندسی برق – الکترونیک را از دانشگاه جامع امام حسین (ع) در سال‌های ۱۳۷۲-۱۳۶۸ دریافت کرد.

رئیس دولت سیزدهم آذرماه ۱۴۰۲ در حکمی روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور را مسئول تشکیل «شورای ملی راهبری و مرکز ملی هوش مصنوعی» کرد.

ریاست این شورا که حسب مورد در حضور رییس جمهور یا معاون علمی رییس جمهور تشکیل جلسه می‌دهد با رییس جمهور یا معاون علمی رییس جمهور است و دبیر شورا و رییس مرکز ملی هوش مصنوعی هم به پیشنهاد معاون علمی رییس جمهور و با حکم رییس جمهور تعیین می‌شود.

دیگر اعضای «شورای ملی راهبری هوش مصنوعی» نیز رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، وزیران صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس صندوق توسعه ملی، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دو عضو حقیقی به پیشنهاد دبیر شورا و با حکم رییس جمهور هستند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهادت یک بسیجی طرح امنیت در سراوان

رئیس جمهور اسفندماه گذشته در حکمی «محمدسعید سرافراز» را به عنوان دبیر شورا و رئیس مرکز ملی راهبری هوش مصنوعی منصوب کرد.


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

عاشورا و کربلا موجب پیروزی ملت در دفاع مقدس شد

۱۵:۰۰ – ۲۶ تير ۱۴۰۳ محسن رضایی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: اگر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *