شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

سرلشکر باقری در دیدار وزیر دفاع سوریه : رژیم صهیونیستی باید پاسخگوی جنایات خود باشد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رژیم صهیونیستی در هشت دهه‌ای که فلسطین را اشغال کرده، به هر جنایتی دست زده است و بایستی در برابر مردم جهان پاسخگو باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دیدار سپهبد «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه که در ستاد کل نیروهای مسلح صورت گرفت، اظهار داشت: سوریه از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست‌ها، در خط مقدم حمایت از فلسطین و جهان اسلام بوده و این پای‌بندی و مقاومت ستودنی است.

سرلشکر باقری ادامه داد: البته این وظیفه همه مسلمانان و اعراب است که در این راه همراه شما باشند. شما تاکنون کار بزرگی انجام دادید و ایستادگی کردید و خداوند هم ان‌شاءالله  کمک می‌کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: رژیم صهیونیستی در هشت دهه‌ای که فلسطین را اشغال کرده است، به هر جنایتی دست زده است و بایستی در برابر مردم جهان پاسخگو باشد؛ اما تاکنون صهیونیست‌ها پاسخگوی جنایات خود نبوده‌اند.

وی افزود: برخی از کشورهای عربی که مسیر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در پیش گرفتند، به آرمان فلسطین، جهان عرب و  جهان اسلام خیانت کردند و باید پاسخگو باشند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: دولت و ملت سوریه در برابر  توطئه‌ای که ۱۰ سال گذشته آغاز شد، بحمدالله با اراده قوی و ایستادگی جنگیدند و سرزمین خود را حفظ کردند؛ این پیروزی را به جنابعالی و همه همکارانتان تبریک می‌گویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: بحمدالله سوریه توانست طرح دشمنان خود را به شکست بکشاند؛ این طرح  می‌توانست جهان اسلام و غرب آسیا را به آشوب بکشاند؛ اما سوریه با ناکام گذاشتن توطئه دشمنان، کار بزرگی را انجام داد.

وی گفت: ما افتخار می‌کنیم که در این حماسه بزرگ در کنار مردم، دولت و ارتش سوریه بودیم و شهدای گرانقدری را تقدیم کردیم. ما بر سیدالشهدای مقاومت و فرمانده بزرگ مبارزه با تروریسم، شهید سلیمانی عزیز درود می‌فرستیم و  یاد ایشان را گرامی می‌داریم.

سرلشکر باقری عنوان کرد: امنیت در منطقه غرب آسیا به هم‌ پیوسته است؛ امکان ندارد که در جایی ناامنی باشد و در سایر جاها امنیت وجود داشته باشد؛ بنابراین به خاطر این امنیت بهم‌پیوسته، بایستی همکاری‌های دو کشور ادامه داشته باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: بحمدالله همکاری دولت‌ها و نیروهای مسلح ایران و سوریه، می‌تواند الگویی برای همکاری‌های کامل و همه‌جانبه میان دو کشور باشد و به همین دلیل هم قدرت‌های استکباری با این همکاری مقابله می‌کنند و آن را نمی‌پذیرند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در اینکه راه درستی را در همکاری‌ با سوریه در پیش گرفته است، هیچ تردیدی ندارد؛ لذا با قدرت این مسیر را ادامه خواهیم داد و در کنار شما خواهیم بود.

سرلشکر باقری اظهار داشت: سفر جنابعالی در مقطع بسیار حساسی انجام شد و امیدوار هستم که نتایج این سفر در توسعه امنیت کشور شما و منطقه غرب آسیا مؤثر باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به امضای سند همکاری نظامی و امنیتی در جولای ۲۰۲۰ میان ایران و سوریه گفت: این سند می‌تواند مبنای خوبی برای همکاری‌های بین دو کشور باشد و ضرورت دارد که کمیسیون امنیتی دفاعی بین دو کشور در سریع‌ترین زمان تشکیل شود.

سرلشکر باقری با بیان اینکه حضور ما تاکنون در سوریه در حوزه مستشاری بوده است، عنوان کرد: امروز ارتش سوریه نیازمند بازسازی است و نیروهای مسلح ایران با توجه به تجربیات هشت سال دفاع مقدس و بازسازی نیروهای مسلح پس از آن دوران، این آمادگی را دارند تا در حوزه‌های بازمعماری، آموزش و تجهیز به شما کمک کنند.

در این دیدار، طرفین ضمن تأکید بر برگزاری رزمایش مشترک میان دو کشور، تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه با بهانه‌های واهی که ناقض حقوق بین‌الملل بوده و سکوت جوامع بین‌الملل را درپی داشته است، محکوم کردند.

 وزیر دفاع سوریه در پایان این دیدار، از سرلشکر باقری برای سفر به این کشور دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام

حتما ببینید

خدمت رسانی به هموطنان زلزله زده تا رفع مشکلات تداوم می یابد

سردار شریف با تشریح جزئیاتی از عملیات امداد و خدمات رسانی سپاه به زلزله زدگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *