یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

سرکرده قاچاق پرندگان جویبار دستگیر شد/پرندگان به استان اصفهان منتقل می‌شدند

ایسنا/مازندران رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جویبار با اعلام اینکه سرکرده قاچاق پرندگان جویبار دستگیر شد، گفت: ساعت یک بامداد امروز در حین گشت‌زنی با همکاری نیروی انتظامی یک خودروی نیسان حاوی۱۹ فلامینگو،یک بال قو،۴ قطعه تنجه،۶ قطعه آنقوت و ۴ قطعه انواع اردک درشهرستان جویبار کشف و ضبط شد.

ناصر کیایی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام اینکه یک نیسان قاچاق انواع پرندگان در شهرستان جویبار شناسایی و ضبط شدند، اظهار کرد: ساعت یک بامداد امروز در حین گشت‌زنی با همکاری نیروی انتظامی یک خودروی نیسان حاوی۱۹ فلامینگو،یک بال قو،۴ قطعه تنجه،۶ قطعه آنقوت و ۴ قطعه انواع اردک درشهرستان جویبار کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه خودروی نیسان حاوی پرندگان که همه بال‌بسته و زنده بودند برای انتقال به استان اصفهان در حرکت بود، افزود: فرد متهم از سرکرده‌های قاچاق پرندگان در جویبار است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست جویبار، تصریح کرد: به دستور قاضی پرونده، از منزل متهم بازدید به‌عمل آمد علاوه بر ضبط پرندگانی که قاچاق شد؛ تعدادی پرندگان غیربومی هم در منزل فرد متهم نگهداری می‌شد. به‌دلیل نداشتن محل نگهداری در حفاظت محیط زیست جویبار این تعداد پرنده در قفس به‌صورت امانی در همان محل قبلی قرار گرفتند.

این مسئول با اعلام اینکه طبق حکم قضایی مجوز بازدید از یخچال منزل فرد متهم را داشتیم، گفت: یک قطعه لاشه تنجه، اردک سرحنایی، کبوتر صحرایی، ۸ قطعه انواع اردک و ۴ قطعه انواع پرندگان غیر بومی کشتار شده نیز کشف و ضبط شد.

کیایی خاطرنشان کرد: به‌زودی نتایج حکم قاضی به مردم اعلام می‌شود.

انتهای پیام

حتما ببینید

آماده‌باش هلال احمر برای بارش برف و باران در ۱۹ استان کشور

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش امدادگران جمعیت هلال احمر درپی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *