آخرین خبرها

سکوت ایلان ماسک شکسته شد

ایلان ماسک پس از این که بیش از ۱۰ میلیون کاربر توییتر به کناره گیری او از مدیرعاملی این پلتفرم رای دادند، سرانجام سکوت خود را شکست.

به گزارش ایسنا، ایلان ماسک در نخستین توییت خود پس از رای بیش از ۱۰ میلیون کاربر به کناره گیری از مدیرعاملی توییتر، اعلام کرد در نظرسنجی‌های آینده درباره سیاست این شبکه اجتماعی، فقط مشترکان توییتر بلو می‌توانند رای دهند.

معمولا ماسک بلافاصله پس از پایان نظرسنجی، توییت نمی‌کند. پس از اظهاراتی مبنی بر این که حساب‌های جعلی عامل افزایش نتایج این نظرسنجی بوده اند، ایلان ماسک سکوت خود را با دادن پاسخ “جالب است” شکست.

توییتر بلو، یک سرویس اشتراکی است که به کاربران اجازه می‌دهد تیک آبی احراز هویت برای حساب خود خریداری کنند.

از آنجا که توییتر یک شرکت تقریبا خصوصی است، هیچ کس نمی تواند ایلان ماسک را وادار کند از مدیرعاملی این شرکت کناره گیری کند اما سلسله تصمیمات جنجالی که طی روزهای اخیر گرفته شده است، باعث شده حتی بعضی از نزدیکترین حامیان ایلان ماسک، ارتباطشان را با او قطع کنند.

پس از تصمیم برای تعلیق حسابی که موقعیت هواپیمای شخصی ماسک را دنبال می کرد، حساب گروهی از خبرنگاران منتقد که درباره این ممنوعیت گزارش کرده بودند، معلق شد. این اقدام باعث مهاجرت بعضی از کاربران خشمگین به شبکه های اجتماعی دیگر به خصوص شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ماستودون شد که حسابش در توییتر به دلیل ارسال لینک حساب ردیابی کننده جت ایلان ماسک در پلتفرم رقیب، ممنوع شده است.

ماسک سابقه طولانی در استفاده از نظرسنجی‌های توییتر برای گرفتن تصمیمات مهم دارد و یک دهم سهمش در شرکت تسلا را پس از برگزاری یک نظرسنجی در سال ۲۰۲۱ فروخت و حساب دونالد ترامپ را پس از انجام یک نظرسنجی در ماه پیش، برگرداند و شماری از حسابهای تعلیق شده را پس از برگزاری یک نظرسنجی دیگر، از تعلیق خارج کرد.

با این حال، در بسیاری از موارد، ایلان ماسک این تصور را ایجاد کرده که پیش از انجام نظرسنجی، تصمیم خود را گرفته است. به عنوان مثال، ایلان ماسک پیش از برگزاری نظرسنجی درباره فروش سهام تسلا، اعلام کرده بود بخشی از سهامش در این شرکت خودروسازی را خواهد فروخت و برنامه اش برای برگرداندن حساب دونالد ترامپ حتی پیش از خرید توییتر بوده است.

بر اساس گزارش گاردین، تصمیم برای کناره گیری از مدیرعاملی توییتر هم پیش از نظرسنجی روز یکشنبه مطرح شده بود. وی در ۱۶ نوامبر به قاضی دادگاهی در دِلاویر گفته بود قصد دارد زمان حضور در توییتر را کاهش داده و فردی را برای اداره این شرکت پیدا کند.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *