فیلترهای سرامیکی ریخته گری

شکایت ۲۰۰ سازمان و انجمن حوزه سلامت در مجامع بین‌المللی بابت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تایمز ، ۲۰۰ سازمان مردم‌نهاد حوزه سلامت و انجمن علمی گروه پزشکی با ارسال شکواییه‌ای به نهادهای بین‌المللی، خواستار محاکمه و مجازات مرتکبین جنایتکار و معاونین در ارتکاب این جنایات، به عنوان جنایتکار جنگی و نسل کشی، به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت مردم مظلوم فلسطین، اقدام فوری و موثر برای پایان بخشیدن به محاصره و آتش بس و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و همچنین اخراج رژیم اشغالگر قدس از سازمان ملل شدند.

متن این شکواییه به شرح زیر است:

جناب آقای گوترش؛‌ دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

جناب اقای کریم اسد احمدخان؛ دادستان محترم دیوان کیفری بین‌المللی

جناب اقای فولکر تورک؛ کمیسر محترم عالی حقوق بشر

با سلام

امروز که بیش از هفت دهه از تحمل جنایات هولناک علیه مردم مظلوم فلسطین بویژه زنان و کودکان می‌گذرد، به علت بی کیفرماندن جنایتکاران صهیونیستی، جنایات بین‌المللی آن‌ها در جریان وقایع اکتبر ۲۰۲۳ وارد مرحله جدیدی شده است  و بار دیگر با نقض قواعد آمره حقوق بین‌الملل و اصل ممنوعیت حمله کورکورانه و حمله به مناطق غیرنظامی و مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین کاربرد سلاح‌های ممنوعه از جمله بمب‌های حاوی فسفر سفید، بمب‌های خوشه‌ای و سلاح‌های انفجاری حاوی ذرات فلزی متراکم و با مشارکت و حمایت‌های دول جنایتکاری مثل آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس و… فاجعه انسانی دیگری را رقم زده‌اند و موجب شهادت هزاران مردم مظلوم از جمله حدود پنج هزار کودک و زن بی پناه شده‌اند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - سالمندان با این بازی می توانند سلامت باشند

تا جایی که متاسفانه در روزهای اخیر وزیر دفاع رژیم صهیونیستی، محاصره کامل غزه را اعلام کرده و دسترسی مردم به برق، غذا، آب و گاز و حتی اینترنت در غزه را قطع کرده‌اند. با حملات مکرر به مدارس و پناهگاه‌ها و بیمارستان‌ها ضمن کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم تاسیسات درمانی و مراکز خدماتی و فروشگاه‌های غذایی و نانوایی‌ها را نابود کرده‌اند. از خبرنگاران، کادر درمانی و امدادگران بی شماری سلب حیات کرده و مردم مظلوم را مجبور به کوچ اجباری کردند.

به طور کلی رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه تاکنون، مجموعه متنوعی از نقض قواعد بنیادین حقوق بشردوستانه بین‌المللی را در سطحی بسیار بر مرتکب گردیده است و نیرو‌های نظامی صهیونیستی مرتکب اقداماتی شامل نسل‌کشی، جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت شده‌اند و بر همین اساس می‌توان آمرین، عاملین و هدایت کنندگان جنگ اخیر غزه را به دلیل نقض آشکار این اصول و قواعد اساسی، طبق ماده ۸ اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی به عنوان جنایتکار جنگی معرفی کرد.

اگرچه انتظار می­رفت پیگیری‌­های سال‌های قبل به‌ویژه پس از حمله ۲۲ روزه به غزه و کشتار بیرحمانه مردم مظلوم و نقض فاحش و سیستماتیک کنوانسیون های ۴ گانه ژنو و ارتکاب جنایات جنگی مندرج در ماده ۸ اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی و گزارش کمیته حقیقت‌­یاب شورای حقوق بشر، به نتیجه می رسید و جنایتکاران مجازات می شدند، اما اکنون ما ضمن محکوم نمودن این جنایات، تقاضا داریم:

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جزئیات اجرای پروژه مطالعاتی سالمندی در کشور

ضمن رسیدگی به جنایات قدیم و اخیر، این مرتکبین جنایتکار و معاونین در ارتکاب این جنایات، به بعنوان جنایتکار جنگی و نسل کشی محاکمه و مجازات شوند.

با عنایت به ناکارآمدی و به بن بست رسیدن شورای امنیت در سایه حق ظالمانه وتو، مجمع عمومی قطعنامه اتحاد برای صلح را برای نجات مردم مظلوم فلسطین تصویب و آن‌ها را از این جنایات نجات داده و حق تعیین سرنوشت و بازگشت آن‌ها را به رسمیت بشناسد.

برای پایان بخشیدن به محاصره و آتش بس و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه، اقدام فوری و موثر انجام شود.

رژیم جنایتکار اسرائیل به دلیل نقض فاحش و مکرر همه کنوانسیون‌های بین‌المللی به‌ویژه کنوانسیون ۱۹۴۸ ژنو از سازمان ملل متحد اخراج گردد.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

جهش چشمگیر نظام سلامت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به روایت آمار و ارقام

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، پیروزی انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها باعث شکوفایی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *