فیلترهای سرامیکی ریخته گری

صفوی: وسعت عملیات فتح خرمشهر با مناطق اصلی رژیم صهیونیستی برابری می‌کند

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه در عملیات بیت المقدس ٦ هزار کیلومتر مربع از سرزمین های کشور آزاد شد گفت: عمده‌ سرزمین های آباد در رژیم صهیونیستی در منطقه‌ شمالی آن است که حدود ۶ هزار کیلومتر مربع یعنی دقیقا به اندازه وسعت عملیات فتح خرمشهر وسعت دارد.

به گزارش ایسنا، سرلشکر سید یحیی صفوی در مراسم گرامیداشت حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر که با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد گفت: بعد از آزادی خرمشهر صدام به  ژنرال عبدالجبار شنشل خود دستور داد که فرماندهان عالی عراق و هم ژنرال محمد ابوغزاله وزیر دفاع مصر، ژنرال شاکر رئیس ستاد ارتش اردن و فرماندهانی از عربستان سعودی و برخی از کشورهای عربی را دعوت و تحلیل کنند که چگونه می توانند جلوی پیش روی ایرانی‌ها را بگیرند.

وی افزود: آنها چند نکته را به صدام گفتند، اینکه ایرانی‌ها یک رهبر شجاع دارند، جمعیت آنها دو برابر عراق است، آن زمان جمعیت ایران ۳۷ میلیون نفر و عراق حدود  ۱۷ میلیون بود، گفتند ایرانی‌ها وقتی که خاکریز می‌زنند خط را می‌شکنند و خاکریز می‌زنند، پشت خاکریز تا آخرین نفر و تا شهادت می‌جنگند، عقب نشینی هم نمی‌کنند و پیشنهاد دادند چون نیروهای شما نمی‌توانند در برابر ایرانی‌ ها استقامت کنند، شما باید زمین را مسلح کنید و تا می‌توانید کانال‌های ضد تانک، ضد خودرو و میدان مین، انواع سیم‌خاردارهای فولادی که ایرانی‌ها نتوانند از آنها عبور کنند را استفاده کنید.

صفوی ادامه داد: همچنین انها گفتند نیروهای خود را فراخوانی کنید و حدود ۲۰ تا ۳۰ تیپ جیش الشعبی تشکیل دادند و به آنها گفتند که شما باید تجهیزات خود را آماده کنید و از فرانسه میراژ و سوپراتاندارد تهیه کنید و موشک‌های پیشرفته‌ ضد کشتی خریداری کردند.

وی با اشاره به دیکتاتوری و خشونت طلبی و جنایتکاری صدام اظهار کرد: صدام بعد از عملیات بیت المقدس، فرماندهان سپاه سوم ارتش بعث عراق را برای اهدای مدال شجاعت به کاخ ریاست جمهوری فراخواند او در این جلسه گفت من از مقاومت شما در خرمشهر راضی نیستم اعطای این مدال به شما صرفا برای تسکین افکار عمومی است، آرزو می کردم در بندر محمره کشته می شدید وجدان من آرام نمیگیرد مگر سرهای له شده شما را در زیر شنی تانک ها ببینم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم آغاز شد-تایمز

صفوی افزود: صدام بعد از اعطای مدال هم تعدادی از آنها از جمله فرمانده سپاه سوم و تعدادی از فرماندهان لشکرها و تیپ ها را اعدام کرد.
 
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه حمله نظامی ارتش متفقین به ایران در سال ١٣٢٠ و اشغال ایران و حمله ارتش بعث صدام به ایران در سال ١٣٥٩ الی ١٣٦٧ تصریح کرد: ارتش رضاخان قلدر ۴۸ ساعت هم در مقابل مهاجمین یعنی انگلیسی‌ که هم از عراق آمدند و هم از جنوب آبادان آمدند بمباران کردند ایستادگی نکرد.

وی افزود: در جریان این حمله، روسها هم از خراسان و هم از استان گلستان، گیلان و مازندران به سمت تهران حرکت کردند و بعد هم آمریکایی‌ها آمدند و ایران را اشغال نظامی کردند اما ۴۸ ساعت هم ارتش رضاخان ایستادگی نکرد و حتی یک دستور عملیاتی هم برای نیروها صادر نشد.

صفوی با اشاره به نشست موسوم به تهران که در سال ۱۹۴۳ در سفارت شوروی برگزار شد گفت: حاصل این نشست عبور نیروهای مسلح متفقین از طریق ایران به منطقه‌ی آذربایجان و قفقاز برای کمک به شوروی‌ها بود. خود جوزف استالین گفت برای اینکه فشار از روی ما برداشته شود و چون آلمان‌ها به سمت مسکو حرکت می‌کردند یک جبهه‌ای را در فرانسه باز کنید که آنها بعدها عملیات نرماندی را انجام دادند.

صفوی افزود: این جلسه در سفارت مسکو در تهران انجام شد، در آنجا هم رضا خان را تبعید کردند و محمدرضا را که یک جوان ناپخته ۲۰ تا ۲۲ ساله بود را به جای پدرش پادشاه ایران کردند. هیچ کدام از آنها هم حاضر نشدند که با محمدرضا صحبت کنند، فقط استالین پول زیادی از ایران گرفت و به صورت سرپایی چند دقیقه‌ای با محمدرضا صحبت کرد و جلسه سرپایی بود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دوریگه تحلیل کرد: سردار سلیمانی شایسته تعریف نهسانسور

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس افزود: بعد هم برای دلخوشی به ایران لقب پل پیروزی دادند. شهریور سال ۱۳۲۰ این‌ها در آن نشست در تهران گفته بودند ما ۶ ماه بعد از پایان جنگ ایران را تخلیه می‌کنیم، اما شوروی تا سال ۱۳۲۴ در ایران ماند.

 صفوی با بیان اینکه کسی که تاریخ را نخواند مجبور به تکرار تاریخ خواهد شد گفت: تاریخ حداقل ۲۰۰ ساله‌ی ایران را بخوانید.من تاریخ ۵۰۰۰ ساله‌ی ایران را خوانده‌ام.

این فرمانده دوران جنگ به عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر پرداخت و اظهار کرد: از دوم فروردین سال ۶۱ تا سوم خرداد سال ۶۱ یعنی از عملیات فتح المبین تا بیت‌المقدس طی یک ماه ۳۶ هزار نفر اسیر از عراق گرفته شد و نیروهای رزمنده ارتش سپاه و بسیج بزرگترین ضربه را هم به حیثیت سیاسی صدام و هم به ارتش بعث عراق وارد کردند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران با عقلانیت و نبوغ برتر فکری نسبت به ارتش بعث صدام طی ٩ ماه چند عملیات پیروزمندانه انجام دادند گفت: از پنجم مهر ماه سال ۶۰ عملیات شکستن حصر آبادان تا آزادسازی بستان در آذر ماه سال ۶۰ و فتح‌المبین و تا آزادسازی خرمشهر در خرداد سال ۶۱ ، ۹۰۰۰ کیلومتر از سرزمین‌های اشغالی را نیروهای مسلح ما آزاد کردند و بازپس گرفتند.

صفوی افزود: این برتری فکری و نبوغ نظامی واحدهای ارتش و سپاه سبب پیروزی شد و عراقی ها هیچ وقت نفهمیدند، که ما چگونه طرح‌ریزی عملیات انجام می‌دهیم .مثلا در همین عملیات بیت‌المقدس، آنها می دانستند که ما بعد از فتح المبین بلافاصله به سراغ آزاد سازی خرمشهر خواهیم رفت یعنی هوشیار بودند اما در تاکتیک عملیات انها را غافلگیر کردیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تغییرات غیرقانونی مدیریتی در شستا /شبنم نعمت‌زاده متواریشده

وی در تبیین و توصیف بزرگی سرزمینی که در عملیات بیت المقدس آزاد شد گفت: شما برای این که عظمت این ۶۰۰۰ کیلومتر مربع را درک بکنید من یک مثالی برایتان می‌زنم. کل سرزمین های اشغالی فلسطین حدودا ۲۵۰۰۰ کیلومتر مربع است که نصف آن صحراست و در جنوب آن قرار دارد که نه روستا و نه آبادانی در آن نیست و در آنجا تاسیسات اتمی اسرائیلی‌ها یا همان دیمونا در آن قرار دارد.

صفوی افزود: عمده‌ سرزمین های آباد در رژیم صهیونیستی در منطقه‌ شمالی آن است که حدود ۶۰۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد یعنی دقیقا به اندازه وسعت عملیات فتح خرمشهر و ۷۰ تا ۷۵ درصد جمعیت یعنی حدود ۷ میلیون نفر در این منطقه هستند. تمام تاسیسات و فرماندهی دریایی، هوایی، زمینی، ستاد مشترک ارتش، وزارت جنگ، وسیع‌ترین پایگاه دریایی و بندر حیفا و هر آنچه که رژیم صهیونیستی دارد در این ۶۰۰۰ کیلومتر مربع است‌.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: آن ۶۰۰۰ کیلومتر مربعی که در یک عملیات دوران دفاع مقدس یعنی بیت المقدس آزاد شد به اندازه‌ ٧٠ درصد زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی است! رژیم صهیونیستی فاقد عمق استراتژیک است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تصریح کرد: خون شهدای مدافع حرم همچون حاج قاسم سلیمانی، شهدای حزب الله لبنان، شهدای افغانی، شهدای پاکستانی و سایر شهدای مدافع حرم راه قدس را باز خواهد کرد.

وی افزود: علاوه بر خون شهدای مدافع حرم، تداوم نهضت داخلی و مبارزات مردم مظلوم و قهرمان فلسطین و اتحاد ملت های مسلمان و ضعف های داخلی رژیم اشغالگر قدس سرانجام منجر به ازادی  قدس شریف و مسجد الاقصی و کل فلسطین خواهد شد.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

روایت قالیباف از دیدار با پوتین

۱۹:۴۳ – ۲۱ تير ۱۴۰۳ محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و ولادیمیر پوتین رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *