فیلترهای سرامیکی ریخته گری

صنایع کوچک و پایین‌دستی بیشتری در خوزستان احداث شود

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان با انتقاد از اینکه متاسفانه قطعات و تجهیزات برخی صنایع بزرگ استان در خارج از خوزستان تولید می‌شود، گفت: نیاز است صنایع کوچک و پایین دستی بیشتری در خوزستان احداث شود.

علی مهدی پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اهمیت حمایت از صنایع کوچک استان اظهار کرد: تمایل صنعتگران خوزستانی فعالیت در دیگر استان‌های کشور است زیرا وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث شده است تا به صنایع کوچک توجه چندانی نشود و این مساله مانعی برای رشد فعالیت‌های آن‌ها است.

وی افزود: رشد صنایع کوچک می‌تواند زمینه ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان خوزستان را فراهم کند و از این رو باید به این مساله مهم توجه جدی کرد و به منظور رشد و توسعه صنایع کوچک ارتباط این واحدها با صنایع بزرگ را بیشتر کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد صنایع پایین دستی در استان وجود دارد که توجه به آن می‌تواند زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات استان به ویژه بحث تولید و اشتغال شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  درآمد دلاری گواهی نفت خام و میعانات گازی اعلام شد

مهدی پور ادامه داد: علی رغم اینکه پتانسیل زیادی در خوزستان برای ایجاد صنایع کوچک وجود دارد اما تعداد صنایعی که در این استان ایجاد شده است کافی نیست و نیاز است صنایع کوچک و پایین دستی بیشتری در خوزستان احداث شود.

وی با بیان اینکه صنایع پایین دستی به واسطه صنایع بزرگ ایجاد می‌شوند، افزود: در این راستا انتظار داریم شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان به این مساله توجه جدی‌تری داشته باشند و با همکاری و مشارکت بیشتر با صنایع کوچک به توسعه این واحدها و رونق اقتصادی کمک کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان با بیان اینکه تلاش شده تا ارتباط بیشتری میان صنایع بزرگ و کوچک استان ایجاد شود و تا حدودی در این زمینه موفق بوده‌ایم، افزود: با توجه به وجود ظرفیت صنایع بزرگ پتروشیمی و شرکت‌های بزرگ نفتی، نیاز است تا شاهد افزایش واحدها و صنایع پایین دستی در این بخش‌ها باشیم.

مهدی پور با انتقاد از اینکه متاسفانه قطعات و تجهیزات برخی صنایع بزرگ استان در خارج از خوزستان تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است شرکت‌های بزرگ داخلی با حمایت از صنایع پایین دستی و کوچک فعال در استان زمینه ارتقای این صنایع را در خوزستان فراهم کرده و به حل مشکلات این واحدها کمک کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  در حال پایش بالادست سدهای خوزستان هستیم/ شرایط تحت کنترلاست

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۶/۳۱؛ هشدار کاهش دمای هوا به زیر ۵ درجه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد