آخرین خبرها

ضرورت صیانت از فضای مجازی/نیروی انتظامی با دست خالی اغتشاشات اخیر را مدیریت کرد

ایسنا/مازندران نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه جامعه در شرایط عادی به اهمیت کار نیروی انتظامی پی نمی‌برد اما در حالت بحران این رسالت خطیر خودش را نشان می‌دهد، گفت: در ناآرامی‌های اخیر که دشمن ایجاد کرد نیروی انتظامی با کمترین امکانات و با دست خالی فضای جامعه را آرام و امنیت را حاکم کرد همین کار باعث ایجاد اعتماد مردم به حافظان امنیت می‌شود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در نشست بصیرتی کارکنان فراجا که در فرماندهی نیروی انتظامی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: جامعه نیازمند فضای مسالمت آمیز است باید با کسانی که قصد ایجاد اخلال و اغتشاش در جامعه را دارند برخورد شود.

وی داشتن فضای آرام در جامعه را نیازمند اجرای قانون اسلامی دانست و ادامه داد: برای داشتن جامعه‌ای همراه با صلح و آرامش نیازمند همکاری مردم با حافظان امنیت است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با استناد به آیات قرآن مبنی بر وجود خطر شیطان که دشمن صلح و امنیت است، گفت: شیطان خواهان تفرقه، جنگ، آدمکشی و درگیری در جامعه است باید برای مقابله با اهداف دشمن آشکار، حافظان امنیت بحران‌ها را مدیریت کنند تا جامعه دچار ناامنی نشود.

این مسئول افزود: دشمن برای اجرای اهداف خود حرکت تدریجی دارد. به طور مثال: با ایجاد فضای مجازی ناامن، دین و ایمان جوانان و نوجوانان را گرفته است.

لائینی، وظیفه ایجاد حفظ امنیت به طور مستقیم را برعهده نیروی انتظامی دانست و یادآور شد: نیروی انتظامی در کنار سایر حافظان امنیت در خط مقدم است. این سربازان در زیر پرچم صلح و امنیت قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه جامعه در شرایط عادی به اهمیت کار نیروی انتظامی پی نمی‌برد اما در حالت بحران این رسالت خطیر خودش را نشان می‌دهد، تصریح کرد: در ناآرامی‌های اخیر که دشمن ایجاد کرد نیروی انتظامی با کمترین امکانات و با دست خالی فضای جامعه را آرام و امنیت را حاکم کرد همین کار باعث ایجاد اعتماد مردم به حافظان امنیت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران، اظهار کرد: اغتشاشات اخیری که در کشور راه اندازی شد گرچه ابعاد جدیدی داشت اما بسیاری از صاحبنظران معتقدند شرایطی که ۴۰ سال اخیر پشت سر گذاشتیم به مراتب سخت‌تر از این ناآرامی‌ها بود که به زودی جمع می‌شود.

این مسئول با اعتقاد بر اینکه بازده سرمایه اجتماعی و اعتماد مردمی به نیروی انتظامی در سال‌های آینده نشان داده می‌شود، گفت: نیروی انتظامی در اغتشاشات اخیر با دست خالی با آشوبگرانی روبه‌رو بود که با استعمال مواد مخدر و مصرف مشروبات الکلی در جامعه ناامنی ایجاد کرده بودند.

محمدی لائینی یادآور شد: بیشترین کاربرد سلاح گرم در کشورهای خارجی است اما در کشورما با رعایت رافت اسلامی بحران مدیریت شد به گونه‌ای که مردم از مظلومیت نیروی انتظامی ناراحت بودند.

 وی با اشاره به اینکه در جامعه‌ای که امنیت است احساس امنیت هم باید حاکم باشد، گفت: هنوز التهابات جامعه فروکش نکرد؛ درآینده‌ای نزدیک امنیت همه جانبه در کشور حاکم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران، اظهار کرد: دشمنان با بکارگیری بیشترین توان و تکنولوژی رسانه‌ای و اطلاعاتی جنگ جهانی رسانه‌ای را در فضای مجازی ایجاد کردند و فضای مجازی به قتلگاه جوانان تبدیل شد.

این مسئول با تاکید براینکه باید برای مبارزه با شیطان فکر اساسی و طرح جامع داشته باشیم، گفت: تا صحبت از اجرای طرح صیانت می‌شود صدای شیطان بلندتر خواهد شد برخی هم با دشمنان همصدا شده و در کار اختلال ایجاد می‌کنند.

محمدی لائینی در بخش پایانی سخنانش ضمن قدردانی از ایثارگری‌های نیروی انتظامی در مازندران، خاطرنشان کرد: لازم است زحمت‌کشان عرصه امنیت در نیروی انتظامی از نظر مادی و معنوی مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

باز شدن درهای یک فروند هواپیمای مسافربری قبل از فرود در کره جنوبی

درهای یکی از پروازهای شرکت هواپیمایی «آسیانا» هنگام فرود در شهر «دئگو»ی کره جنوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *