آخرین خبرها
فیلترهای سرامیکی ریخته گری

عسگریان: چمن آزادی با فرمان مسئول پرسپولیس نگهداری شد/ بنر کاشیماآنتلرز برای ورزشگاه نبود

مهیار عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تایمز، درباره روند آماده‌سازی ورزشگاه آزادی برای برگزاری دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: همه برای آماده کردن ورزشگاه بسیج شده بودند. فکر می‌کنم با توجه به اینکه در حین بازسازی و بهسازی بودیم توانستیم نمره قبولی از مردم بگیریم؛ هر چند نباید راضی باشیم. زمانی می‌توانیم راضی باشیم که مردم خوشحال و خشنود باشند. طبق چیزی که ما دیدیم بازخوردها از سوی مردم بد نبود و باید از آنها تشکر کنیم.

وی در واکنش به بحث آبیاری چمن ورزشگاه آزادی از آب دریاچه این مجموعه تصریح کرد: اینطور نیست. آب از چاه‌ به دریاچه می‌رود ولی برعکس آن را نداریم. آب دریاچه نیز آب چاه است. نمی‌دانم چرا این خبر منتشر شده است. آب چاه مجموعه است که به دریاچه می‌رود.

سرپرست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در مورد انتقاد عربستانی‌ها از کیفیت چمن ورزشگاه آزادی خاطرنشان گفت: اگر مصاحبه تصویری یا صوتی از مسئولان عربستانی را داشته باشیم، ممنون می‌شوم. اینکه از قول افراد درباره موضوعات صحبتی کنیم، کم لطفی است!

عسگریان در خصوص انتقادهای یحیی گل‌محمدی و بازیکنان پرسپولیس از مصدومیت مهدی ترابی به دلیل کیفیت چمن ورزشگاه آزادی خاطرنشان کرد: به باشگاه و تیم پرسپولیس خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم. بازی برد و باخت دارد و امیدوارم این شکست پرسپولیس در آینده جبران شود. دعا می‌کنیم پرسپولیس مثل همیشه جنگنده و پرقدرت ظاهر شود و نتایج خوبی بگیرد اما در رابطه با مصدومیت ترابی که گفته می‌شود به دلیل چمن مصدوم شده هم من در ورزشگاه حضور داشتم و هم چند بار صحنه مصدومیت را بررسی کردم و ندیدم که پای ترابی خالی شود یا در چمن گیر کند. آرزو می‌کنیم اتفاق خاصی برای هافبک پرسپولیس نیفتاده باشد و بهبودی او زودتر حاصل شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  زرنگ‌بازی چینی‌ها در بازی های آسیایی به ضرر رویینگایران

فوتبال , شرکت توسعه اماکن ورزشی , ورزشگاه آزادی , تیم فوتبال پرسپولیس ,

وی ادامه داد: نگهداری چمن ورزشگاه را به درخواست باشگاه پرسپولیس تا شروع بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در اختیارشان گذاشته بودیم. حدود ۲۰ روز پیش بود که جلسه‌ای با حضور سرپرستان تیم‌های پرسپولیس و استقلال در خصوص چمن برگزار کردیم. با توجه به نقدهایی که شده بود، برای اینکه خدمتگزار دو تیم بزرگ پرسپولیس و استقلال هستیم همه تلاش‌مان را کردیم که دو طرف راضی باشند. جمع‌بندی به این صورت شد که با درخواست پرسپولیس چمن در اختیار بزرگواری قرار بگیرد که مدیریت چمن ورزشگاه محل تمرین پرسپولیس را برعهده دارد تا چمن آزادی را به شرایطی برساند که مورد تأیید پرسپولیس است. بچه‌های ما با فرمان مسئول پرسپولیس، چمن را نگهداری کردند. این بزرگوار دو روز قبل از بازی با النصر عربستان و هم قبل و بعد بازی گفته بود شاید چمن به لحاظ شکلی زیبایی نداشته باشد اما ابعاد، کوتاهی و بلندی زمین مناسب است. این تغییرات با نظر مسئولی که پرسپولیس معرفی کرده بود، اعمال شد. اگر باشگاه پرسپولیس نظرش باشد که با این مسئول وظیفه نگهداری چمن را ادامه دهد، کار را پیش می‌بریم اما باید به موازات آن برنامه‌ریزی برای کاشت چمن در فرصت مناسب داشته باشیم.

سرپرست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در واکنش به انتقادها از نصب بنر کاشیما آنتلرز ژاپن در قسمت‌هایی از ورزشگاه که در حال بازسازی است، گفت: در کشورهای اسلامی، اخلاق حرف اول را می‌زند. برخی‌ ذره‌بین گذاشته بودند تا به انتقاد از بنری که برعکس نصب شده بود، بپردازند. این موضوع چه تأثیری داشت؟ این بنر برای استادیوم آزادی نبود. بنرهای آزادی آرم پرچم ایران یا استادیوم را دارد. کانون هواداران پرسپولیس بنرهای خودشان را نصب کرده بودند و فکر کنم این بنر نیز توسط دوستان آورده شده بود. روز بازی با النصر یکی از دوستان که با ذره‌بین ورزشگاه را نگاه می‌کرد گفت بنر برای کشور دیگری است. اگر من زودتر می‌دیدم قطعاً اجازه این کار را نمی‌دادم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  درویش: نهادهای نظارتی به قرارداد گل‌محمدی ایراد گرفتند/ اونمی‌تواند فسخ کند

وی خاطرنشان کرد: گروهی دنبال این هستند که با ذره‌بین نیمه خالی لیوان را ببینند. این کار جز اینکه روحیه و انگیزه دوستان در شرکت توسعه که مشغول بازسازی ورزشگاه هستند را کم می‌کند، چه تأثیر دیگری دارد؟ باشگاه النصر متوجه این بنر نشده بود. کریستیانو رونالدو مصاحبه‌ای درباره چمن نکرد اما برخی دوستان رسانه‌ای مدام درباره چمن سؤال می‌کردند. اینکه بگوییم چمن بد است، چه کمکی می‌کند؟ در دنیا کم و کاستی وجود داشته باشد در خانه نگه می‌دارند تا کسی متوجه نشود ولی برخی هموطنان ما از تخریب کردن لذت می‌برند. این کار چه لذتی دارد؟ در هفته گذشته برخی رسانه‌ها تصویر آزادی را با عنوان مخروبه به نمایش گذاشتند. یک نفر بگوید معنی بازسازی چیست؟ اگر قرار است این همه هجمه وجود داشته باشد، کار را متوقف می‌کنیم و می‌رویم و می‌گوییم اشتباه کردیم. در ۵۰ سال گذشته بازسازی صورت نگرفت و ۵ ماه است که این کار را انجام می‌دهیم. مردم حق دارند در ورزشگاه خوب بازی را ببینند و قطعاً آنها کار خوب را متوجه می‌شوند ولی ظاهراً برخی از دوستان نمی‌خواهند این اتفاق بیفتد.

«نشان دادن چهره زشت از خودمان به دنیا کار صحیحی نیست». عسگریان با بیان این جمله به تایمز گفت: هواداران پرسپولیس از شکست تیم‌شان ناراحت هستند، ما هم ناراحتیم چون نماینده کشورمان شکست خورده ولی نمی‌خواهیم با حرف‌های‌مان کسی را آزرده خاطر کنیم. النصر هم در این زمین بازی کرد. اگر رقابتی داریم باید آنالیز کنیم زمین چند درصد سهم داشته و اگر فردا در زمین خوب ببازیم به هواداران چه چیزی بگوییم؟ در گذشته کارهای زیادی برای بازسازی انجام داده بودم ولی این اولین بار است که در دولت کار بازسازی را انجام می‌دهم. منظورم این نیست که بگویم من این کار را می‌کنم اما ما برای اعتلای کشور آمده‌ایم و نباید با این همه هجمه روبه‌رو شویم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - عکس| استوری علیرضا جهانبخش به بهانه روز جهانی زن بایک تصویری خاص

فوتبال , شرکت توسعه اماکن ورزشی , ورزشگاه آزادی , تیم فوتبال پرسپولیس ,

سرپرست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در واکنش به اینکه پرسپولیس و استقلال نه تماشاگر دارند و نه از کیفیت چمن راضی هستند و شاید دیگر در آزادی به میدان نروند، گفت: بحث حضور تماشاگر و بلیت‌فروشی دست ما نیست. برگزاری هر بازی هزینه دارد. نگهداری چمن و تأسیسات هزینه دارد. وقتی آپارتمانی داشته باشید باید برای نگهداری آن هزینه کنید. اگر این دو تیم بخواهند به ورزشگاه دیگری نیز بروند باید از جیب‌شان هزینه کنند.

وی درباره حضور تیم الهلال عربستان در ایران برای بازی با نساجی مازندران یادآور شد: ما وظیفه داریم ورزشگاه را آماده کنیم و فدراسیون فوتبال است که باید بگوید از این ورزشگاه استفاده می‌کند یا نه.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

انتقاد سرمربی پورتو از ناکامی تیمش در جام اتحادیه پرتغال

به گزارش خبرگزاری تایمز، تیم فوتبال پورتو شب گذشته در دیدار مرحله گروهی جام اتحادیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد