فیلترهای سرامیکی ریخته گری

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران: هرگز متوقف نخواهیم شد

ایسنا/خراسان رضوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رهبری فرمودند ارتش از روزهای اول انقلاب، به مراتب انقلابی‌تر، مؤمن‌تر و آماده‌تر است؛ البته که ما به این سطح راضی نیستیم و هرگز متوقف نخواهیم شد.

سرلشکر سید عبدالرحیم‌ موسوی صبح امروز در مراسم افتتاح ۹۱۲ واحد منزل سازمانی ارتش که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه ۱۴ و ۱۵ خرداد هستیم که یادآور عظمت امام (ره) است و تمام این پیشرفت‌ها و افتخارات امروز ما از برکت کار بزرگ آن مرد الهی است. از خداوند می‌خواهیم سایه مقام معظم رهبری را بالای سر ما مستدام بدارد.

وی افزود: ما ۳ محور اصلی برای حرکت ارتش داریم. اول ارتقاء توان و آمادگی رزمی دوم تعالی بصیرتی و سوم رفع نیازهای معیشتی. به برکت نظام‌مقدس جمهوری اسلامی و فرماندهی رهبری، در ارتقاء توان و آمادگی رزمی، امروز همه می‌بینند که چطور با وجود تحریم‌ها و فشارهای شدید، پیشرفت‌های عظیمی را رقم زده‌ایم، ضمن اینکه باید توجه داشت اساسا نیروی نظامی تمام توان نظامی خود را بیان‌ نمی‌کند.

سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماموریت‌های خود کاملا تواناست. نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در بهترین سطح آمادگی و هم‌افزایی، هر ماموریتی را که رهبری اراده کنند، در کمترین زمان ممکن اجرا خواهند کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  خنثی سازی 30 انفجار همزمان در تهران و بازداشت 28 تروریستتوسط وزارت اطلاعات

فرمانده کل ارتش ادامه داد: در بخش تعالی معنوی و بصیرتی نیز کارهای بسیاری انجام گرفته است. رهبری فرمودند ارتش از روزهای اول انقلاب، به مراتب انقلابی‌تر، مؤمن‌تر و آماده‌تر است. البته که ما به این سطح راضی نیستیم و هرگز متوقف نخواهیم شد. دشمن دائم در حال به‌روز رسانی خود است و ما هم باید خود را به‌روز کنیم و از دشمن جلوتر باشیم.

وی با بیان اینکه ما در تعالی بصیرتی هنوز خیلی کار داریم، افزود: به دلیل توانمندی‌های فراوانی که در ارتش وجود دارد و همچنین به دلیل فرماندهی رهبری، این ظرفیت در ارتش هست که الگو ارائه کند. ما اهداف بزرگی پیش چشم داریم. در گام دوم انقلاب قرار است تمدن نوین اسلامی را بسازیم.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه مشکل اصلی معیشت کارکنان ارتش، تامین مسکن است، اضافه کرد: این مشکل برای عمده مردم کشور وجود دارد و معمولا بیش از نیمی از مخارج خانواده‌ها صرف مسکن می‌شود. امروز می‌بینیم که دولت برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اهتمام ویژه دارد، زیرا امروز دیگر مردم صرفا با توان خودشان نمی‌توانند صاحب مسکن شوند. لذا مسکن تبدیل به دغدغه‌ دائمی دولت شده است. اگر موضوع مسکن حل شود، حل سایر مشکلات معیشتی چندان سخت نیست.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  جان اضافه‌ای که پای یک قرارداد نفتی تلف شد

فرمانده کل ارتش ادامه داد: بنابراین ما از سال ۹۶ سیاستی را در پیش گرفتیم و بنای کار خود را بر این گذاشتیم که کارکنان ارتش به هیچ وجه نباید دغدغه مسکن داشته باشند. این کار را در دو بخش آغاز کردیم. بخش نخست ساخت منازل سازمانی بود و گفتیم کارکنان ارتش باید در طول مدت خدمت بتوانند از منزل سازمانی استفاده کنند. برای نیل به این هدف، نیازها احصا شد و اقدامات آغاز گردید.

وی با بیان اینکه ما دوره جدید ساخت مسکن سازمانی برای کارکنان ارتش را با سرمایه‌ای بسیار اندک آغاز کردیم، عنوان کرد: ما با یاری خداوند توانستیم در این حوزه به موفقیت‌های زیادی دست یابیم. در خصوص ساخت خانه سازمانی، سیاست ما این است که هیچ فرد شاغلی در ارتش، نگران مسکن خود نباشد. ساخت این منازل در نیروی زمینی ارتش بهتر از سایر بخش‌ها در حال پیش رفتن است.

سرلشکر موسوی افزود: بخش دوم کار ما در حوزه ساخت مسکن، ساخت منازل شخصی است. کار در این بخش نیز بسیار سنگین بود، اما می‌دانستیم همین که ما به دنبال اجرای منویات رهبری هستیم، به برکت دست خواهیم یافت، کما اینکه افتخار بزرگ ناوگروه ۸۶ نیز در نتیجه اشارات رهبری بود. امروز در دنیا بسیاری متعجب اند که چطور ممکن است یک ناوشکن دنا بتواند در شرایط طوفانی از اقیانوس‌های آرام و اطلس عبور کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  سردار طلایی‌نیک: امروز بیش از ۸۰۰ اسلحه و سامانه مهم دفاعیتوسط جوانان در حال ساخت است

فرمانده کل ارتش بیان کرد: بنابراین ورود به حوزه ساخت مسکن شخصی برای کارکنان ارتش نیاز به یک توکل و شناخت دقیق از ظرفیت‌ها داشت. الآن ما ۶۰ هزار واحد شخصی در دست ساخت داریم و تا پایان سال بخشی از آن‌ها تحویل داده خواهد شد. امسال باید به این سطح برسیم که تمام کسانی که از ارتش بازنشسته می‌شوند، تکلیف مسکن‌شان مشخص شده باشد.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

سرویس‌های امنیتی غربی به دنبال فتنه در فضای انتخاباتی بودند

۰۷:۱۵ – ۲۲ تير ۱۴۰۳ کاظم انبارلویی فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *