فیلترهای سرامیکی ریخته گری

قالیباف: فرصت بزرگ و تاریخی مجلس به دولت برای حل حاشیه نشینی

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با انتشار مطالبی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: یکی از مهم‌ترین تصمیمات مجلس که فرصتی بزرگ و تاریخی برای حل مشکلات حاشیه‌نشینی برای دولت محترم فراهم کرده است، در بودجه ۱۴۰۱ محقق شده است.

وی افزود: فعالان حوزه‌های محرومیت‌زدایی و کنشگران عرصه آسیب‌های اجتماعی به خوبی مطلعند که موانع قانونی بر سر راه تغییر وضعیت سکونت‌گاه‌های غیر رسمی چه نقشی در تبدیل شدن حاشیه‌نشینان و ساکنان بافت‌های مسئله‌دار به شهروندان درجه دو و بی‌اثر شدن اقدامات حمایتی داشته است.

رئیس مجلس ادامه داد: مجلس یازدهم در بودجه ۱۴۰۱، که به وزارت راه و شهرسازی نسبت به واگذاری اراضی در اختیار خود با قیمت‌های نازل منطقه‌ای به اقشار ضعیف که از سال‌های دور ساکن سکونتگاه‌های غیررسمی هستند، مجوز داده است. براین اساس مشکل اخذ پروانهٔ ساخت (با رعایت طرح‌های توسعه شهری)، بهره‌مندی از امکانات عمومی و بازشدن دست شهرداری‌ها در ارائهٔ خدمات، حل شده و همچنین باحل مشکل اسناد مالکیت، امکان اخذ وام برای این شهروندان فراهم خواهدشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تغییر ساعت کاری کارکنان قوه قضاییه از نیمه دوم خرداد

قالیباف اضافه کرد: ۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های بازآفرینی اختصاص یافته است و همچنین وزارت راه و شهرسازی مکلف به واگذاری ۲۰ درصد از زمین‌های در اختیار خود برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ای شهر است.

وی تصریح کرد: تحقق این هدف در چارچوب قانون، ضمن رفع مشکلات چندین ساله اقشار ضعیف جامعه و ساماندهی بافت‌های ناکارآمد و فرسوده، امکان صدور پروانهٔ مقاوم‌سازی و نوسازی واقع در این محدوده‌ها را فراهم نموده، امکان ایجاد تعریض شبکهٔ ارتباطی و دسترس پذیری بیشتر این بافت‌ها را در راستای ارتقای کیفیت زندگی و بهبود ایمنی و توانمندسازی ساکنین این سکونت‌گاه‌ها فراهم می‌کند و به محدودیت دستگاه های عمومی برای ارائه خدمات عمومی در این مناطق پایان خواهد داد.

رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه‌ و شناختی که از این موضوع دارم و با توجه به گستردگی آن در سراسر کشور، انتظار می‌رود با اهتمام دولت محترم در میان‌مدت، تحولی شگرف در بحث محرومیت‌زدایی، توانمندسازی و افزایش کیفیت زندگی میلیون‌ها هموطن آسیب‌پذیر و کمتر برخوردار پدید آید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اسرائیل زیر «سنگسار» موشکی فلسطین/ 22 سال از شلیک اولین راکتحماس گذشت |گزارش تسنیم

انتهای‌پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

رهبر انقلاب: «طوفان الاقصی» آمریکازدایی کرد/ جداکردن مردم تحت عناوینی مانند «طرفدار این یا آن» جای گله دارد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تایمز، به‌مناسبت هفته بسیج صبح امروز، چهارشنبه، هزاران نفر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد