فیلترهای سرامیکی ریخته گری

قتل مرد گمشده به‌دلیل اختلافات مالی در لواسان/ مرد جنایتکار محاکمه شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، اوایل سال ۱۴۰۱ زن جوانی به اداره چهارم پلیس آگاهی (ویژه فقدان) رفت و هنگامی که مقابل کارآگاهان قرار گرفت، گفت: چندی قبل همسرم با خودروی پژو ۴۰۵ خود از خانه‌ خارج شده و دیگر بازنگشته است؛ به‌دلیل اینکه تلفن همراهش خاموش شده است، نگرانم بلایی سر او  آمده باشد، لطفاً کمک کنید.

پس از ثبت شکایت و تشکیل پرونده از سوی زن جوان، تیمی از کارآگاهان تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند اما در نخستین گام با استعلام از سازمان پزشکی قانونی و بیمارستان‌های ایران اثری از مرد گمشده به دست نیاوردند.

مأموران در گام بعدی با اقدامات فنی و اطلاعاتی متوجه شدند فرد گمشده با مرد جوانی به‌نام ساسان اختلافات مالی شدیدی داشته و از سوی وی به‌صورت مداوم تهدید شده است که همین موضوع شک تیم پلیس را برانگیخت.

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه خودروی مرد گمشده در یکی از خیابان‌های منطقه لواسان از سوی پلیس راهور کشف شد که کارآگاهان سریعاً به محل موردنظر اعزام شدند و دوربین‌های مداربسته آنجا را هدف بازبینی قرار دادند که در ادامه مشخص شد ساسان وسیله نقلیه موردنظر را پارک کرده و سپس به‌صورت هراسان پا به فرار گذاشته است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  استرس مغز را پیر می‌کند

با کشف سرنخ‌ها و تکمیل شدن پازل پرونده، ساسان به‌عنوان تنها متهم پرونده بازداشت شد؛ او در جریان تحقیقات ابتدایی منکر جرم خود بود اما پس از شواهد و مدارک موجود به قتل مرد گمشده با سلاح گرم به‌خاطر اختلافات شخصی اعتراف و عنوان کرد جسد را در یکی از باغ‌های لواسان دفن کرده است.

بدین ترتیب مأموران تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی، متخصصان پزشکی قانونی و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی (مبارزه با قتل) با دستور بازپرس جنایی راهی باغ موردنظر در محله لواسان شدند و پس از ساعت‌ها تجسس جسد مرد گمشده را کشف کردند.

محاکمه مرد جنایتکار

پس از پایان تحقیقات مقدماتی، قرار جلب و کیفرخواست متهم به‌اتهام قتل مرد گمشده در لواسان از سوی دادسرای لواسانات صادر شد و شهریور‌ ماه امسال، متهم پای میز محاکمه در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ایستاد.

در ابتدای جلسه رسیدگی، کیفرخواست صادرشده از سوی دادسرای لواسانات قرائت شد و سپس متهم در جایگاه حاضر شد و اتهام مباشرت در قتل عمدی به او تفهیم شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  رازهای سر به مهر ۶ خانه وحشت پایتخت

متهم، ماجرای جنایت را این‌طور توضیح داد: از گذشته با مقتول اختلافات مالی داشتم؛ او پول من را پس نمی‌داد که مجبور شدم تهدیدش کنم؛ این روند ادامه داشت تا اینکه مقتول با من تماس گرفت و مدعی شد می‌خواهد تمام پول را بدهد.

مرد جنایتکار مدعی شد: به‌خاطر همین موضوع یک کلت کمری تهیه کردم و به یک باغ در لواسان رفتم تا پولم را پس بگیرم؛ در آنجا روی صندلی‌ عقب خودروی ۴۰۵ مقتول نشستم و مقتول نیز پشت فرمان نشست و شروع به نوشتن چک کرد.

متهم ادامه داد: مقتول درحال نوشتن مبلغ چک بود که ناگهان مدعی شد مبلغ ناچیزی را می‌تواند بدهد که من اعتراض کردم و درخواست کردم ماشینش را نیز واگذار کند اما سر این موضوع با هم به‌صورت لفظی مشاجره کردیم.

وی گفت: در جریان مشاجره لفظی، ناگهان کلت کمری را بیرون آوردم و به سر مقتول شلیک کردم؛ پس از ارتکاب جنایت نیز جسد وی را در همان باغ دفن و خودروی پژو ۴۰۵ مقتول را در یکی از خیابان‌های لواسان رها کردم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ضرورت آموزش بهداشت روان در محل کار

به گزارش تایمز، پس از اظهارات متهم پرونده، قضات شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران، پایان جلسه را اعلام کردند و برای صدور رأی وارد شور شدند.

انتهای پیام/+

الماس تراشکاری

Check Also

الزامات مشارکت بالا در انتخابات ریاست جمهوری

  دیدارنیوزـ حسین علایی: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام در ایران پس از فاجعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *