فیلترهای سرامیکی ریخته گری

ماجرای تصویر تاریخی ناسا از فضانورد بدون اتصال و شناور در فضا!

به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری تایمز، “بروس مک‌کندلس دوم” فضانورد آمریکایی ۴۰ سال پیش در ۷ فوریه ۱۹۸۴، نخستین راهپیمایی فضایی بدون اتصال را انجام داد! یک عکس باورنکردنی از این رویداد، مک کندلس را تنها و در فاصله ۲۵۰مایلی به‌صورت شناور در فضا نشان می‌دهد.

“مک‌کندلس” این کار را با استفاده از کوله‌پشتی حاوی نیتروژن که امکان کنترل حرکات را برایش مهیا می‌کرد انجام داد و بیش از ۳۰۰ فوت یا ۹۰ متر از شاتل چلنجر فاصله گرفت و این عکس تاریخی را ثبت کرد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی , اخبار هوا و فضا ,

 

ناسا در مقاله‌ای به‌مناسبت چهلمین سالگرد این ماجراجویی ۸۲دقیقه‌ای انفرادی اعلام کرد بسیاری از مقامات آژانس فضایی ناسا نگران استفاده از کوله‌پشتی خودکششی در فضا بوده‌اند؛ راهپیمایان فضایی معمولاً از کابل‌های مخصوص برای اتصال خود به شاتل استفاده می‌کنند به همان شیوه‌ای که امروز کسانی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند، پیاده‌روی فضایی انجام می‌دهند.

از مک‌کندلس تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در سن ۸۰سالگی، اغلب در مورد این تجربه غیرعادی سؤال می‌شد که توسط فضانورد ناسا “رابرت ال گیبسون” با استفاده از دوربین هاسلبلاد ثبت شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  حمایت پلیس از کاربری اراضی کشاورزی برای تامین امنیتغذایی

مک‌کندلس متولد بوستون درباره این تجربه حیرت‌انگیز می‌گوید: “من بیش از حد آموزش دیده بودم و فقط مشتاق بودم که بیرون بروم و پرواز کنم، از طرفی خیلی احساس راحتی می‌کردم…، خیلی سرد شد، دندان‌هایم به هم می‌خورد و می‌لرزیدم، اما این یک چیز بسیار جزئی بود.”

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

ایران در امنیت است/ هیچ خطری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را تهدید نمی‌کند

سردار سعید منتظرالمهدی؛ سخنگوی فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز اظهار کرد: پلیس‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد