فیلترهای سرامیکی ریخته گری

مجوز تولید ۵۰۰۰ فرآورده طبیعی و گیاهی صادر شده/ پوشش بیمه‌ای فقط ۵۶ قلم فرآورده!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، امیرحسین جمشیدی امروز در نشست خبری سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی اظهار کرد: در قانون تشکیلات وزارت بهداشت انجام پژوهش در زمینه طب سنتی و بررسی و تحقیق در زمینه خواص دارویی گیاهان و فراهم شدن امکانات تهیه و استفاده از داروهای گیاهی مورد تاکید قرار گرفته است و اسناد بالادستی همگی بر این موضوع تاکید دارند اما باید مشخص شود زمینه ترویج استفاده‌ از داروهای طبیعی و سنتی چگونه باید فراهم شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تایمز مبنی بر تعداد فرآورده‌های طبیعی و گیاهی و سنتی تأیید شده در کشور ادامه داد: در حال حاضر حدود ۵۰۰۰ فرآورده طبیعی و ۲۳۰۰ فراورده سنتی نیز داریم که از وزارت بهداشت مجوز گرفته‌اند‌.

به گفته رئیس انجمن تولید کنندگان داروهای طبیعی و سنتی ایران، فرآورده‌های سنتی عبارتند از فرآورده‌هایی که به طور متواتر در کتب مرجع طب سنتی ایران ذکر شده‌اند و منظور از فرآورده‌های طبیعی نیز فرآورده‌های تهیه شده از منابع معدنی و با منشأ طبیعت است. 

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  طرز تهیه شیر قهوه با قهوه جوش

جمشیدی تصریح کرد: نمی‌توان دقیقاً گفت چه تعداد از این فرآورده‌ها در بازار در حال استفاده هستند زیرا به دلیل قیمت گذاری این محصولات، تعدادی از این تولیدکنندگان نمی‌توانند محصولات خود را در داروخانه‌ها عرضه کنند. 

رئیس انجمن تولیدکنندگان داروهای طبیعی و سنتی ایران در پاسخ به سؤال دیگر تایمز مبنی بر میزان پوشش بیمه‌ای فرآورده‌های طبیعی و سنتی ادامه داد: در سال ۹۲ تعداد ۵۶ قلم فرآورده طبیعی و سنتی تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفت، اما میزان پوشش بیمه‌ای این فرآورده‌ها دیگر افزایش نیافت و در همین میزان باقی ماند.

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

سیستم ایمنی شما با این خوراکی‌ها ضعیف می‌شود

سیستم ایمنی بدن نقش مهم و اساسی را در شناسایی و مبارزه با مهاجمان خارجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد