آخرین خبرها
فیلترهای سرامیکی ریخته گری

محبی: حسن یزدانی از کسی که اعتماد دارد، کمک بگیرد

محمدحسن محبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تایمز درباره تیم اعزامی کشتی آزاد به مسابقات جهانی بلگراد عنوان کرد: تیم خوبی است و هشت نفر از این تیم را مازندرانی‌ها تشکیل می‌دهند. غیر از دو وزن، سایر نفرات سابقه کسب مدال در مسابقات جهانی و شرکت در رقابت‌های بزرگ را دارند. ایران همیشه جزو بهترین‌هاست و امیدوارم در این رقابت‌ها هم بهترین نتیجه را بگیرند.

وی درباره اینکه کدام اوزان را شانس کسب مدال طلای جهانی می‌داند، گفت: احساس من این است که در ۸۶ کیلوگرم شانس طلا داریم، رحمان عموزاد هم می‌تواند، نه اینکه اوزان پایین‌مان بد باشند، اما از ۸۶ کیلوگرم به بالا همه شانس مدال هستند. حسن یزدانی که کاپیتان تیم و کشتی‌گیر خیلی خوبی است، فکر می‌کنم بتواند حریف آمریکایی را شکست دهد. روس‌ها هم که قرار است بیایند، کشتی‌گیران اوزان ۷۴ و ۶۵ کیلوگرم ما هم هیچ‌وقت کشتی‌گیر ازپیش‌باخته نبودند و الآن هم نخواهند بود.

قهرمان سابق جهان درباره کنار رفتن کامران قاسم‌پور از تیم اعزامی به مسابقات جهانی به‌دلیل آسیب‌دیدگی اظهار داشت: او تقریباً طلای صددرصدی بود، اما آذرپیرا هم که جانشینش شده، کشتی‌گیر خوبی است، از یک خانواده بسیار خوب که پدرش هم جزو پیشکسوتان کشتی است، هرچند آذرپیرا در رده سنی بزرگسالان کم‌تجربه است اما طلای امیدهای جهان را دارد، او تجربه‌اش نسبت به کامران قاسم‌پور خیلی کمتر است ولی جزو بهترین‌هاست.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تورهای جام جهانی قطر هنوز مجوز ندارد

محبی درباره راند ششم مبارزه حسن یزدانی ـ دیوید تیلور گفت: یزدانی ۸ مدال جهانی و المپیک دارد و حتماً خودش نسبت به موضوع آگاه است که چطور باید با تیلور کشتی بگیرد؛ هرچند مربی هم تأثیر دارد. ۱۵ سال تیم ملی بودم، کاش آن روزها کسی بود که یک مقدار بیشتر، آن چیزی را که باید مقابل حریف می‌دانستم، به من می‌آموخت. حسن یزدانی باتجربه است و ۸ مدال جهانی و المپیک هم کم نیست، ولی باز هم توجه داشته باشد که حتماً از مربیانی که قبول‌شان دارد، کمک بگیرد و اعتماد کند، به حرف آنها در مورد تیلور گوش کند، البته آدم وقتی با یک حریف دو بار کشتی می‌گیرد خیلی چیزها دستش می‌آید، اما خوب است یزدانی تنها وارد این میدان نشود و چه از نظر فنی و تجربه و چه روحی، از کسانی که به آنها اعتماد دارد، راهنمایی بخواهد.

عضو پیشین تیم ملی کشتی ایران در رابطه با تازه‌واردهای تیم ملی گفت: همیشه صحبتم این بوده که کشتی‌گیران ایران جزو بهترین‌های دنیا هستند. از روزی که کشتی را دنبال کردم ندیدم هیچ فرد ایرانی‌ مخصوصاً سبک‌وزن‌ها از پیش باخته باشند، در همه اوزان، از ۵۷ گرفته تا ۱۲۵ کیلوگرم، امید مدال وجود دارد، کادر فنی هم تلاش می‌کند و امیدوارم زحمات بچه‌ها بی‌نتیجه نماند، دلم می‌خواهد هیچ‌کدام از آنها دست خالی برنگردند. لازمه زندگی قهرمانی، رسیدن به مدال است. زیاد موافق نیستم که همه نگاه‌مان به قضیه مادی باشد، کنار مدال، چیزی که از این بچه‎‌ها در نهایت در خاطر مردم می‌ماند، اخلاق است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - سابر قهرمانی نوجوانان آسیا| حذف 2 نمایندهایران

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| تاج‌گذاری قهرمان کوبایی در وزن المپیکی/ دست آذربایجانی‌ها به طلای سه وزن نرسید

به گزارش خبرگزاری تایمز، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از روز ۳۰ شهریور در صربستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد