جمعه , ۴ فروردین ۱۴۰۲

مهلت۲ماهه به ساختمان‌های ناایمن پایتخت برای ایمن سازی/قطع انشعابات و پلمب در صورت تخطی مالکان

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران با ارایه گزارشی از وضعیت بررسی ساختمان های ناایمن در شهر تهران، گفت: مالکان ساختمان های ناایمن تا پایان سال جاری مهلت دارند که اقدامات عملی ایمن سازی را آغاز کنند.

به گزارش ایسنا، مهدی بابایی در جلسه امروز شورای شهر تهران با ارایه گزارشی از وضعیت ساختمان های ناایمن تهران، اظهار کرد: جلسه مهمی با حضور مدیرعامل آتش نشانی، معاون دادستان و ۱۷ تن از شهرداران مناطق برگزار شد و به ۶۲ ساختمان ناایمن اخطاریه ها ابلاغ شد.

وی افزود: با ارائه این ۶۲ اخطار، به تمامی ۱۲۹ ساختمان ناایمن شهر تهران نیز اخطار لازم داده شده است.

بابایی تاکید کرد: در جلسه تاکید شد که تنها تا پایان سال مالکین فرصت دارند که نسبت به انعقاد قرار داد ایمن سازی ساختمان‌ها های خود اقدام لازم را انجام دهند و قرار داد را به سازمان آتش‌نشانی ارائه کنند.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران ادامه داد: در صورت تخطی مالکان از این اخطار در سال آینده احکام مربوط به قطع انشعابات و پلمب ساختمان ها اجرایی می شود.

وی افزود: به مالکان ساختمان ها اعلام شد که انتشار اسامی ۱۲۹ ساختمان مطالبه شهروندان و رسانه هاست، در صورت عدم انعقاد قرار داد، مدیریت شهری نسبت به اعلام این لیست اقدام می کند.امیدواریم با این فرایند،‌ در روند ایمن سازی تسریع شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در شاخص های احکام برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران نیز ایمن سازی ساختمان ها به شکل عدد ورقم آمده است، گفت: به شهرداری تا پایان ۱۴۰۳ مهلت داده بودیم که ایمن سازی ۱۲۹ ساختمان را انجام دهد، اما این مهلت به ۱۴۰۲ کاهش یافت. 

بابایی تاکید کرد: دسته بندی بعدی، ساختمان های پر خطر بودند و در این دسته نیز شهرداری به ایمنی سازی سالیانه ۵۰۰ ساختمان ملزم شده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

مردم بدون دغدغه امنیتی می توانند از طبیعت بکر مناطق “مجاز” مرزی بازدید کنند

فرمانده مرزبانی انتظامی از همکاری مرزبانان با عوامل انتظامی برای تسهیل تردد جاده ها خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *