یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

موزه ملی سینمای ایتالیا به «کوین اسپیسی» جایزه داد

«کوین اسپیسی» که با اتهامات متعدد تجاوز جنسی مواجه است، از سوی موزه ملی سینمای ایتالیا مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، موزه ملی سینمای ایتالیا در تورین از «کوین اسپیسی» بازیگر آمریکایی برنده اسکار فیلم «زیبای آمریکایی» و سریال «خانه پوشالی» با اعطای بالاترین افتخار خود، جایزه «استلا دلا مول» برای یک عمر دستاورد، تقدیر کرد و «انزو گیگو» رئیس موزه ملی و «ویتوریو اسگاربی» معاون وزیر فرهنگ ایتالیا، این جایزه را به «اسپیسی» اعطا کردند.

معاون وزیر فرهنگ ایتالیا گفت: «امشب شاهد بازگشت کوین اسپیسی هستیم. کسی که از طریق سینما زندگی می کند مردی جاودانه است و دقیقاً اوست که امشب به او این جایزه را اعطا می‌کنیم».

«کوین اسپیسی» که پس از مطرح شدن اتهامات آزار و اذیت جنسی برای نخستین بار به یک مراسم عمومی دعوت می‌شود از موزه ملی سینمای ایتالیا در تورین برای داشتن جرات و جسارت برای دعوت از وی قدردانی کرد و اظهار کرد: «امشب خودم را بسیار خوش شانس می‌دانم. بیش از ۴۰ سال است که کار من این است و فقط از طرفداران و همکارانم لطف و حمایت دریافت کرده‌ام و مفتخرم که بخشی از این روند باشم».

«اسپیسی» پس از برگزاری یک مسترکلاس با طرفداران جوان و مشتاق خود دیدار کرد که با نمایش فیلم «زیبای آمریکایی» ساخته «سم مندس» همراه بود، فیلمی که در سال ۲۰۰۰، جایزه بهترین بازیگر مرد آکادمی اسکار را برای او به ارمغان آورد.

در اواخر اکتبر، «اسپیسی» از اتهامات وارده برای سوءرفتار جنسی از سوی«آنتونی رپ» تبرئه شد و تا پایان سال جاری در بریتانیا با وثیقه بدون قید و شرط آزاد است که به او اجازه می دهد بدون مشکل در داخل و خارج از کشور حرکت کند. دادگاه نیویورک در نهایت اعلام کرد «آنتونی رپ» نتوانسته ادعای خود درباره تعرض جنسی از سوی «کوین اسپیسی» را ثابت کند و در نتیجه اسپیسی از اتهام وارد شده تبرئه شد اما این بازیگر در پرونده‌ای جداگانه به پنج مورد تعرض جنسی در بریتانیا متهم شده است که دادگاه رسیدگی به این اتهامات ژوئن ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد.

اتهامات متعدد علیه «اسپیسی» که در پی جنبش #MeToo مطرح شد، این بازیگر را در هالیوود به یک شخصیت نامطلوب تبدیل کرده است که منجر به اخراج او از سریال «خانه پوشالی» نت‌فلیکس شد و او مجبور شد ۳۱ میلیون دلار غرامت به تهیه‌کنندگان این سریال بپردازد.

اما اسپیسی در اروپا چندان با مشکل زیادی برای ادامه فعالیت سینمایی خود مواجه نبوده است و در فیلم «مردی که خدا را ترسیم کرد» اثر« فرانکو نرو» که در ماه دسامبر در جشنواره فیلم تورینو نمایش داده شد، ظاهر شد و نقش اصلی «گور ویدال» را در فیلم «گور» ساخته ایتالیایی «مایکل هافمن» بازی می‌کند.

انتهای پیام

حتما ببینید

یک رقابت خاص برای بازیگران فیلم پرحاشیه جشنواره فجر

سینمای رسانه در روز چهارم جشنواره فجر میزبان یکی از فیلم‌های حاشیه‌داری است که بازیگرانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *