فیلترهای سرامیکی ریخته گری

نامه بیش از ۱۰۰۰ نفر از پرستاران ایران به شورای بین المللی پرستاران در حمایت از مردم مظلوم غزه

به گزارش خبرگزاری تایمز، امضا کنندگان این نامه همچنین کارزاری را برای امضای پرستاران و نیروهای بهداشتی و درمانی ایران برای حمایت از مجروحان و کادر بهداشت و درمان غزه برگزار کرده اند و تعداد امضا کنندگان آن رو به افزایش است.

متن بیانیه پرستاران ایران در حمایت از مردم مظلوم غزه به این شرح است:

خانم دکتر پاملا سیپریانو، رئیس محترم شورای بین المللی پرستاران

آقای هوارد کاتن، مدیر محترم ارشد اجرائی شورای بین المللی پرستاران

سرکار خانم دکتر فاطمه الرفاعی، عضو محترم هیئت مدیره شورای بین المللی پرستاران از منطقه مدیترانه شرقی

بسیار باعث تاسف  است که بار دیگر منطقه خاورمیانه شاهد جنگ و کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان میباشد. ما به عنوان پرستار همیشه به دنبال برقراری صلح در هر نقطه از جهان هستیم و رسالت ما ارائه خدمات به همه مجروحان و بیماران فارغ از رنگ، نژاد و ملیت در چنین شرایط سختی است.

در حال حاضر با محاصره نوار غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی و قطع برق و آب و جلوگیری از حمل و نقل مواد غذایی و دارو، آسیب های زیادی به غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان فلسطینی وارد می شود و در این شرایط وظیفه سازمان های بین المللی است که هر چه سریعتر راه حلی بیابند. اخبار زیادی حاکی از حملات به بیمارستان ها و آمبولانس ها در غزه است که جان پزشکان، پرستاران و تمامی کارکنان بهداشتی و درمانی را به خطر می اندازد و ارائه خدمات مورد نیاز مردم را با مشکل جدی مواجه می کند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - اطلاعیه وزارت بهداشت درباره آمار واکسیناسیون کرونادر کشور

ما گروهی از پرستاران ایرانی شامل اساتید، مدیران، پرستاران بالینی و دانشجویان پرستاری ضمن حمایت از حقوق ملت فلسطین برای دفاع مشروع  از سرزمین ابا و اجدادی خود و محکومیت هر نوع اشغالگری ، از آنجایی که شورای بین المللی پرستاران همواره بر حفظ امنیت مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها و کارکنان مراقبت های بهداشتی در بحران ها و جنگ ها تاکید می کند و بر اساس مفاد کنوانسیون ژنو مصوب ۱۹۴۹، از آن شورا درخواست می کنیم تا با همکاری سایر سازمان های بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی و با حمایت ۱۳۶ انجمن ملی پرستاری عضو آن نهاد ، فورا نقش ذاتی خود را ایفا نماید و اقدامات فوق العاده ای را برای حفظ امنیت مراکز بهداشتی و کارکنان بهداشتی در غزه و ایجاد گذرگاه امن برای انتقال ایمن مجروحان جنگی به ویژه کودکان و زنان برای درمان و مراقبت در بیمارستان های خارج از مناطق جنگی از جمله ایران به انجام رساند.

ما همچنین از همکاران و انجمن های پرستاری خود در منطقه می خواهیم که با دولت های خود برای هرگونه مداخله برای پایان دادن به درگیری مذاکره نمایند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - علت کلنجارهای ذهنی چیست؟

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

تصویر روز ناسا: مسیه ۶۶ از نزدیک-تایمز

۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ نجوم و فضا کهکشان مارپیچی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *