نصب ۳ میلیون کنتور هوشمند در کشور تا تابستان آینده

ایسنا/گیلان مدیرعامل توانیر، از پیش بینی نصب بیش از یک و نیم میلیون کنتور هوشمند در بخش سه فاز و حدود یک و نیم میلیون کنتور هوشمند در بخش خانگی تا تابستان ۱۴۰۲ خبر داد و خاطرنشان کرد: حرکت شتابنده خوبی در بخش نصب کنتور وجود دارد.

آرش کردی در حاشیه سفر به گیلان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اجرای طرح فهام(فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی)، اظهار کرد: به دنبال نصب کنتورهای هوشمند مصرف برق در کشور هستیم.

وی طرح فهام را یک طرح جامع دانست که یک دهه از آغاز آن می گذرد و افزود: آماده اجرای صد درصدی طرح فهام هستیم.

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت توانیر، با بیان اینکه از صنعتی سازی کنتورهای هوشمند عبور کردیم، گفت: خوشبختانه بیش از ۴۵ درصد کل بار کشور تحت نظارت کنتورهای هوشمند است و پیش بینی می کنیم تا قبل از دوره اوج مصرف سال آینده به بیش از ۵۵ درصد کل بار کشور ارتقا پیدا کند که به معنی افزایش نصب کنتورهای هوشمند است.

کردی اضافه کرد: تمام تکنولوژی ها و پروتکل ها و قواعد و قوانین ساخت کنتور هوشمند در داخل کشور وجود دارد و امسال تجربه موفقی در مدیریت مصرف داشتیم. این کنتورها در اندازه گیری دقیق و بر خط میزان مصرف برق کمک شایانی به شبکه کردند و جزو افتخارات و پیشرفت های صنعت برق محسوب می شوند.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه عمده مصرف برق در تابستان و به واسطه وسایل سرمایشی بوده است، تصریح کرد: پیش بینی کردیم در تابستان امسال در بخش عمومی کاهش ۳۰ درصدی مصرف داشته باشیم که محقق شد لذا شرکت های توزیع برق استانی برای زمستان پیش رو در صورت نیاز می توانند به صورت اقتضایی برنامه مدیریت مصرف را به ادارات و دستگاه ها اعلام کنند، اما برنامه عام نداریم.

کردی، همچنین به سهم یک درصدی صنعت برق کشور از انرژی های تجدیدپذیر اشاره کرد و متذکر شد: در دولت پیش بینی شده این ظرفیت را طی سه سال آینده به ۱۰ هزار مگاوات برسانیم.

انتهای پیام

حتما ببینید

پیشرفت فیزیکی راه‌آهن میانه- اردبیل به بیش از ۸۸ درصد رسید

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل پیشرفت فیزیکی این خط ریلی را ۸۸ درصد اعلام کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *