آخرین خبرها

نظرسنجی ایلان ماسک درباره کناره گیری از مدیرعاملی توییتر

ایلان ماسک، یک نظرسنجی را در توییتر آغاز کرد و در آن از کاربران درباره کناره گیری خود از مدیرعاملی این پلتفرم نظرخواهی کرد.

به گزارش ایسنا، این نظرسنجی حدود ساعت ۳ روز دوشنبه به وقت ایران به پایان می رسد و ایلان ماسک اعلام کرده است به نتایج آن عمل خواهد کرد اما مالک میلیاردر توییتر توضیح نداد اگر نتایج این نظرسنجی نشان داد که او باید از مقام مدیرعامل توییتر کناره گیری کند، چه زمانی این کار را انجام خواهد داد.

ایلان ماسک در پاسخ به اظهارنظر یک کاربر درباره تغییر احتمالی مدیرعامل، اظهار کرد: جانشینی وجود ندارد.

ماسک ماه گذشته به دادگاهی در دِلاویر اعلام کرد مدت زمان حضور خود در توییتر را کاهش خواهد داد و احتمالا مدیرعامل جدیدی برای این شرکت پیدا می کند.

برگزاری این نظرسنجی پس از به روزرسانی جدید خط مشی توییتر آغاز شد که ایجاد حساب کاربری در این پلتفرم با هدف تبلیغ شرکتهای رسانه اجتماعی دیگر و محتوایی که حاوی لینکها یا نام کاربری پلتفرمهای رقیب است را ممنوع می کند.

دقایقی پیش از این نظرسنجی، ماسک عذرخواهی کرد و نوشت: از این پس، تغییرات مهم در خط مشی توییتر، به رای گذاشته می شوند.

چند ساعت بعد، توییتر یک نظرسنجی را آغاز کرد و از کاربران پرسید آیا باید این پلتفرم سیاستی داشته باشد که از تبلیغ پلتفرمهای شبکه اجتماعی دیگر در توییتر توسط حسابهای کاربری، جلوگیری کند.

بخش پشتیبانی توییتر در توییتی نوشت: تغییر خط مشی مذکور، بر محتوا از پلتفرمهای شبکه اجتماعی دیگر مانند فیس بوک و اینستاگرام و همچنین ماستودون، تروت سوشال، تریبل، نوستر (Nostr) و پست، تاثیر خواهد گذاشت اما امکان پست همزمان محتوا در پلتفرمهای دیگر را می دهد.

جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر که اخیرا در پلتفرم شبکه اجتماعی نوستر  سرمایه گذاری کرده است، در واکنش به این توییت نوشت: چرا؟ و در واکنش به پست کاربر دیگری درباره ممنوعیت تبلیغ نوستر، نوشت: این کار بی معنی است.

پلتفرم ویدئویی تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، در فهرست مذکور قرار ندارد.

توییتر هفته گذشته شورای اعتماد و امنیت که یک گروه داوطلبانه بود و در سال ۲۰۱۶ برای مشاوره به این پلتفرم درباره تصمیمات سایت تشکیل شده بود را منحل کرد.

این تغییرات خط مشی، پس از اقدامات شتاب زده در توییتر از زمان خریداری شدن این شرکت توسط ایلان ماسک انجام شده است. ماسک، مدیران ارشد و نیمی از کارکنان توییتر را اخراج کرده و نرخ اشتراک سرویس توییتر بلو را افزایش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک در مشاجره ای که بر سر انتشار عمومی اطلاعات هواپیمای شخصی او روی داد، حساب خبرنگاران متعددی را در توییتر تعلیق کرد اما پس از انتقاد مقامات دولتی، گروههای کنشگر و سازمانهای ژورنالیستی، حساب این خبرنگاران را از تعلیق خارج کرد.

انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

ایران با یک کشور جدید توافق تجارت ترجیحی امضا می‌کند؟

پس از نهایی شدن عضویت ایران در چند گروه بین المللی و پیگیری سیاست‌های دوجانبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *