هشدار و آماده‌باش مدیریت بحران درپی پیش‌بینی بارندگی و کاهش دما در تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد کاهش دما و بارندگی در مناطق مختلف استان تهران هشدارهایی را به مردم ارائه کرد و از آمادگی دستگاه‌های امدادی و خدماتی خبر داد.

به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر عصر امروز با اشاره به صدور هشدار زرد کاهش دما در استان تهران از سوی سازمان هواشناسی گفت:‌ طبق گزارش سازمان هواشناسی استان تهران برای فردا پنجشنبه دهم آذر در  ارتفاعات و مناطق شمال غرب استان بارش باران پیش بینی شده است.

وی افزود: همچنین طبق پیش‌بینی انجام شده از سوی سازمان هواشنایی برای روز جمعه۱۱ آذر ماه در ارتفاعات، شنبه۱۲ آذر در نیمه شمالی، یکشنبه۱۳ آذر در سطح استان تهران بارش باران، رخداد پدیده مه،گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات بارش برف و روند کاهش دما به‌ویژه در مناطق شمالی استان را خواهیم داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه در همین راستا نیز مدیریت بحران توصیه‌های لازم برای انجام اقدامات مقابله‌ای را به دستگاه‌های امدادی، خدماتی، انتظامی و … ارائه کرده است، گفت:  لازم است که عموم مردم از جمله مسافران، کشاورزان ، دامداران، عشایر ، گلخانه داران ، مرغداران و  سایر بهره برداران از این موضوع مطلع بوده و از صعود به ارتفاعات، استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و … پرهیز کنند. همچنین به همه مردم که قصد سفر و تردد در مسیرها و محورهای کوهستانی را دارند توصیه می‌کنم که حتما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند تا در صورت بروز حادثه مجهز باشند.

بیشتر بخوانید:

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

یزدی مهر با بیان اینکه آماده‌باش کامل نیروهای امدادی و عملیاتی استان تهران نیز ضروری است، گفت: تمهیدات و تدابیر لازم در این خصوص در سطح مناطق تحت تاثیر اندیشیده شده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

ویدیو/ گزارش خبرنگار ایسنا از خسارت سیل در شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوارِ اردبیل

بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در اردبیل و وقوع سیل، باعث مسدود شدن راه ارتباطی شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *