چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

همایش “تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای” برگزار می‌شود

 همایش "تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای" برگزار می‌شود

رئیس ستاد اجرایی همایش تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) گفت: اولین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای هشتم اسفند برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، حجت‌الاسلام علی‌اصغر صدری رئیس ستاد اجرایی «اولین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای»در نشست این همایش که در سازمان عقیدتی سیاسی سازمان صنایع دفاع برگزار شد، گفت: سربلندی هر ملتی وابسته به عواملی است که اندیشمندان همواره بر آن تاکید دارند، که یکی از این مؤلفه‌ها امنیت و اقتدار است و کسی شک ندارد که امنیت پایه هر رشد و توسعه‌ای است.
وی سیاست و علم و تکنولوژی را از دیگر عوامل توسعه دانست و افزود: در کنار سیاست، امنیت، تکنولوژی و اقتصاد به عنوان تکمیل کنند این عوامل برای توسعه کشور است.

صدری تصریح کرد: از سالیان گذشته وزارت دفاع تلاش دارد که توسعه دفاعی کشور را بر مبنای اندیشه‌های مقام معظم رهبری تبیین کند و بر همین اساس اساتید دانشگاه نقشه راهی را تدوین کردند.
رئیس ستاد اجرایی اولین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی” تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه ای” ادامه داد: در چهار همایش و با جمع‌آوری مقالات علمی به تبیین اندیشه‌های ایشان پرداختیم و بر همین اساس یک الگوی دفاعی برای نیروهای مسلح استخراج خواهد شد البته به دنبال تبیین این فرهنگ دفاعی در ابعاد مختلف هستیم.
وی عنوان کرد: با بیش از صد دانشگاه کشور همکاری داریم و تاکنون در ۴۴ دانشگاه همایش‌هایی در این حوزه برگزار شده و در این راستا حوزه‌های علمیه مانند حوزه علمیه قم نیز با ما همکاری دارند که بر همین اساس تا کنون مقالات ارائه شده در همایش پیش رو بیش ۹۰۰ مقاله ارائه شده و در کل تا کنون ۵ هزار و چهار صد مقاله در این زمینه تدوین شده است.
رئیس ستاد اجرایی این همایش بیان کرد: اولین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای در روز هشتم اسفندماه  در سالن همایش‌های امام علی (ع) شهرک امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به حضور مهمانان خارجی در این همایش گفت: مجامع علمی از دانشگاه‌های مختلف در این زمینه با ما همکاری دارند و ۹۰ مقاله از دانشجویان خارجی به دبیرخانه همایش ارسال شده است.
صدری با اشاره به اینکه دستیابی به آرمان‌های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مستلزم تلاش و کوشش همه جانبه در تمام عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، دفاعی و امنیتی است تصریح کرد:. بدین جهت تدوین الگوی نظری اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای مدظله العالی که الهام گرفته از مکتب اسلام ناب محمدی (ص) است به منظور ترسیم و اجرای راهبردها و برنامه‌های دفاعی منطبق با اندیشه معظم له، در بازه زمانی معین و رسیدن به جایگاه شایسته و تعیین شده  ایران اسلامی، الزامی است.
 
رئیس عقیدتی سیاسی سازمان صنایع دفاع ادامه داد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای رسیدن به الگوی مورد نظر، در سال ۱۳۹۰ اقدام به تشکیل دبیرخانه دائمی تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای مدظله العالی با اهداف، شناسایی و تبیین، تدوین الگوی دفاعی، گفتمان سازی، فرهنگ سازی و عملیاتی نمودن اندیشه و رویکردهای دفاعی امام خامنه‌ای مدظله العالی کرده است.
صدری گفت: تشکیل و راه اندازی ساختار شورای سیاستگذاری- ستاد اجرایی- کمیته علمی- کمیته تدوین- کمیته داوری- کمیته امنیت- کمیته تبلیغات- کمیته پشتیبانی، تدوین و تأیید نقشه راه و دستورالعمل اجرایی – راه اندازی پایگاه اطلاع-رسانی tademam از جمله اقدامات ما در این حوزه بوده است.
 

انتهای پیام

حتما ببینید

رزمایش مرکب کمربند دریایی ۲۰۲۳ پایان یافت

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۳ با رژه دریایی یگان‌های شناور سطحی شرکت کننده در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *