فیلترهای سرامیکی ریخته گری

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۶/۰۶؛ سامانه بارشی امروز وارد کشور می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در شمال آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده با احتمال رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار پراکنده، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق گردوخاک پیش‌بینی شده است.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با عبور موج بارشی از نوار شمالی کشور در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و به‌تدریج در خراسان شمالی رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک روی می‌دهد.

طی امروز و فردا در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و جنوب کرمان افزایش ابر در برخی ساعات رگبار،‌رعدوبرق و و گردوخاک پیش‌بینی شده است. پنجشنبه در اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرف کشور بارش‌های پراکنده روی می‌دهد. روز جمعه در مناطق شمالی، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌های پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تدابیر لازم برای تامین گاز و سوخت در فصل سرما اندیشیده شدهاست

دوشنبه در شرق و سه‌شنبه در شرق و دامنه‌های جنوبی البرز، چهارشنبه تا جمعه در شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

دریای خزر در روز چهارشنبه مواج است.

توصیف سامانه: ورود سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی

زمان شروع: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۶

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۸

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد گردوخاک

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۷: آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، گیلان، ارتفاعات استان‌های البرز و تهران، ارتفاعات خراسان شمالی، جنوب سیستان و بلوچستان.

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۸: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، خراسان شمالی، مازندران، گلستان، تهران و البرز.

اثر مخاطره: احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقتی، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهنسال و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  لزوم اقدام فوری در زمینه امنیت‌غذایی

توصیه: عدم برپا کردن چادرهای مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری به‌ویژه در عبور از گردنه‌های کوهستانی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی.

انتهای پیام/

الماس تراشکاری

Check Also

ساماندهی متقاضیان باقی‌مانده نهضت ملی مسکن از سوی دولت چهاردهم الزامی است-تایمز

۰۷:۰۰ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ دولت چهاردهم در حالی روی کار می آید که ۲میلیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *