فیلترهای سرامیکی ریخته گری

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۷/۰۲؛ هشدار فعالیت سامانه بارشی/احتمال آب‌گرفتگی و سیلاب ناگهانی در ۵ استان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار، رعدوبرق و وزش باد و در برخی مناطق استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

فردا دوشنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، برخی مناطق مازندران و ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، سمنان و شرق تهران رگبار،‌ رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک روی می‌دهد.

این وضعیت سه‌شنبه در استان‌های مازندران، گلستان، ارتفاعات سمنان،‌ اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود. چهارشنبه در ارتفاعات مازندران، سمنان، گلستان و پنجشنبه در برخی مناطق مازندران،‌ ارتفاعات استان تهران و ارتفاعات غربی سمنان بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود. امروز در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک ادامه دارد.

به گزارش تایمز، آسمان تهران طی ۱۰ روز آینده آفتابی تا قسمتی ابری است و میانگین بیشینه دما پایتخت در مدت یاد شده ۲۶٫۳ درجه پیش‌بینی شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  فراهم شدن زمینه برای صادرات محصولات زنانکارآفرین 

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۳

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۲: نیمه شمالی آذربایجان غربی و نیمه شمالی آذربایجان شرقی.

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۳: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران.

اثر مخاطره: احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقتی، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهنسال و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی.

توصیه: احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم برپا کردن چادرهای مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری بویژه در عبور از گردنه‌های کوهستانی، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه‌کاره و تسریع در برداشت محصولات کشاورزی و انتقال به مکان‌های مسقف.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  معافیت واحدهای مسکونی کمیته امداد و سازمان بهزیستی از پرداختحق بیمه انشعاب برق

توصیف سامانه: افزایش گرادیان فشار سطح زمین

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۳

نوع مخاطره: وزش باد نسبتا شدید تا شدید و در نواحی مستعد خیزش یا نفوذ گردوخاک

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۲: خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و شرق کرمان،

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۳: خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان

اثر مخاطره: در نواحی مستعد خیزش گرد و خاک، احتمال افزایش غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال اختلال در رفت وآمدهای شهری، احتمال شکستن درختان فرسوده، سقوط تابلوهای تبلیغاتی، سازه‌های موقت و بنرها و احتمال اختلال در ناوگان حمل‌ونقل.

توصیه: اجتناب از تردد غیر ضروری در فضای باز بویژه برای افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی، پرهیز ازفعالیت‌های کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی. 

انتهای پیام/

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵؛ هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۲۰ استان/ بارش باران و برف در تهران

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، هشدار سازمان هواشناسی به‌شرح زیر است؛ توصیف سامانه: فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد