فیلترهای سرامیکی ریخته گری

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۹/۲۰؛ سامانه بارشی فردا وارد کشور می‌شود/ باران و برف ایران را در بر می‌گیرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسیامروز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارندگی، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

فردا در شمال غرب،‌ چهارشنبه در شمال غرب،‌ غرب، جنوب غرب،‌ برخی مناطق جنوب،‌ استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، گیلان، مازندران،‌ قزوین،‌ البرز، تهران و پنجشنبه در اکثر مناطق کشور بارش باران،‌ رعدوبرق و در مناطق سردسیر بارش برف و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

روز جمعه در شمال شرق و نوار شرقی کشور ابرناکی و بارش پراکنده روی می‌دهد. شدت فعالیت سامانه بارشی طی روز چهارشنبه برای استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب و شمال غرب است.

به گزارش تایمز، چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور وزش باد شدید است و طی ۳ روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود، بیشینه دمای امروز تهران نیز ۱۶ درجه پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع موج

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  معطلی ۸ روزه کانتینرهای حمل محصولات کشاورزی در مرزآستارا

زمان پایان: اواخر وقت جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۲۴

نوع مخاطره: وزش باد به‌نسبت شدید (بیشینه سرعت وزش باد ۲۴ نات) و افزایش بیشینه ارتفاع موج بیش از ۱ متر در سواحل و بیش از ۱٫۵ متر در مناطق دور از ساحل.

منطقه اثر: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۰؛ مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و غرب هرمزگان در خلیج فارس.

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۲: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر.

پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۳: جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۲۴؛ مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و غرب هرمزگان در خلیج فارس

اثر مخاطره: احتمال آسیب به شناورها به‌خصوص شناورهای سبک، اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی، احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی و اختلال موقت در فعالیت‌های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی.

توصیه: ممانعت از فعالیت‌های تفریحی، منع تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های دریایی ساحلی و فراساحلی به‌ویژه فعالیت سکوهای نفتی.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: پیش‌ازظهر دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۰

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  احتمال دارد امروز شاهد شکستن رکورد مصرف برق در کرمانشاهباشیم

زمان پایان: ظهر چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۲

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۲ نات و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی بیش از  ۱٫۲ متر و در مناطق دور از ساحل بیش از ۱٫۵ متر.

منطقه اثر: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۰؛ سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۱؛ چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۲؛ مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران و گلستان.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، احتمال آسیب به شناورهای سبک و تفریحی، اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحلی.

توصیه: منع شنا و غواصی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و  پشتیبانی صنایع فراساحلی.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ + عکس-تایمز

در هفته کاری که گذشت، شاخص کل بورس ۰.۴۹ درصد افزایش یافت و در ارتفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *