فیلترهای سرامیکی ریخته گری

وزیر انرژی عربستان: سیاست در تصمیمات اوپک پلاس جایی ندارد

وزیر انرژی عربستان سعودی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری دولتی سعودی، اعلام کرد اعضای اوپک پلاس سیاست را در فرایند تصمیم گیری و ارزیابیها و پیش بینی خود، دخالت نمی دهند.

به گزارش ایسنا شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان با بیان این اظهارات، افزود: تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت که به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، معلوم شد که تصمیم درستی برای حمایت از ثبات بازار و صنعت بوده است.

وزیر انرژی عربستان اظهار کرد: بازار با شوکهای شدیدی روبرو شد و اگر رویکرد فعالانه و اقدامات پیشگیرانه ای که اوپک پلاس اتخاذ کرد، نبود، شوکهای مذکور آسیب شدیدی به بازارهای نفت مانند آنچه در سایر بازارهای انرژی حتی پیش از این بحران مشاهده کردیم، وارد می کردند.

قیمت نفت در مارس پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، به رکورد ۱۴۷ دلار در هر بشکه افزایش پیدا کرده بود اما اکنون تحت تاثیر ابهامات متعدد از جمله رکود اقتصادی، عمده رشدی که در سال میلادی جاری داشته را از دست داده است. نفت برنت اکنون حدود ۸۰ دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تحقق محرومیت زدایی از مسیر تولید می‌گذرد

اوپک پلاس و متحدانش در طول سال ۲۰۲۲ در واکنش به بهبود تقاضا، تولید نفت را افزایش داده بودند اما این گروه چهارم دسامبر موافقت کرد به برنامه اکتبر که هدف تولید نفت را به میزان دو میلیون بشکه در روز از نوامبر تا پایان سال ۲۰۲۳ کاهش داد، پایبند بماند.

 وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام کرد: بازی سیاست با آمار و پیش بینی و عدم حفظ بی طرفی، اغلب اغلب نتیجه معکوسی داشته و به از دست رفتن اعتبار منتهی می شود.

بر اساس گزارش رویترز، وی اظهار کرد: اوپک پلاس در مواجهه با مجموعه ای از ابهامات، چاره‌ای جز تصمیم‌گیری فعالانه و پیشگیرانه ندارد.

 انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

روند حرکتی شاخص‌های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ + عکس-تایمز

در هفته کاری که گذشت، شاخص کل بورس ۰.۴۹ درصد افزایش یافت و در ارتفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *