یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

پاسخگویی وزیر نیرو به سوالات نمایندگان در کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از پاسخگویی وزیر نیرو به سوالات تعدادی از نمایندگان در نشست امروز(یکشنبه، ۴ دی) این کمیسیون خبر داد.

مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون، وزیر نیرو و رئیس سازمان توانیر به منظور پاسخگویی به سوال تعدادی از نمایندگان حضور یافتند. عمده سوالات نمایندگان درخصوص افزایش ظرفیت نیروگاهی در مناطق مختلف کشور بود.

وی در ادامه اظهار کرد: همچنین بر ضرورت برق‌رسانی به تعداد اندکی از مناطق روستایی در کشور که هنوز بدون برق هستند و آب‌رسانی به تعداد دیگری از روستاهای بدون آب تاکید شد، اما طبق گزارش ارائه‌شده از سوی وزیر نیرو، به‌زودی معدود روستاهای بدون آب و برق نیز از این نعمت برخوردار خواهند شد. در نهایت نمایندگان به وزارتخانه نیرو جهت ارائه گزارش نهایی فرصت دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی دیگر از سوالات درباره مطالبات صندوق توسعه ملی از پروژه‌های نیروگاهی کشور بود چراکه برخی از عدم تسویه‌حساب‌ها سبب شده صندوق نسبت به نیروگاه‌های جدید نامهرمان باشد. به همین دلیل مقرر شد که کمیسیون انرژی نامه‌ای را به این صندوق ارسال کند تا گزارشی از آخرین وضعیت مطالبات صندوق از پروژه‌های نیروگاهی و میزان حمایت آن از نیروگاه‌های جدیدالاحداث ارائه دهد و بر اساس آن گزارش، تصمیم‌گیری شود که آیا نیروگاه‌ها در بازپرداخت مطالبات خود اهمال‌کاری داشته‌اند یا این‌که صندوق نسبت به پروژه‌هایی که در حمایت از بخش خصوصی مسئولیت دارد، کوتاهی کرده است.

انتهای پیام

حتما ببینید

توقیف ۱۹ لنج صیادی متخلف در صیدگاه بوسیف بندر امام

ایسنا/خوزستان سرپرست یگان حفاظت آبزیان شیلات خوزستان گفت: تعداد ۱۹ فروند لنج صیادی به اتهام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *