فیلترهای سرامیکی ریخته گری

پاسخ رئیس صداوسیما به نوروزی‌شدن «پایتخت۷»، بازگشت «محمدرضا گلزار» و «موسیقی مبتذل»

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تایمز، پیمان جبلی رئیس صداوسیما که برای حضور در اختتامیه هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند به کاشان آمده بود، در جمع خبرنگاران حاضر شد.

وی درباره اهمیت ساخت مستندهای بین‌المللی گفت: ظرفیت هنری مستندسازان کشور ما بسیار فراتر از مرزهای ایران است. در زمان حاضر آثاری را با مدیریت مستندسازان ایرانی در فضای بین‌المللی در حال تولید داریم که به‌زودی از آنها رونمایی خواهد شد، علاوه‌براین، مستندسازان توانمندی در منطقه و جهان هستند که آماده همکاری با فیلمسازان ایرانی هستند، همچنین در اهداف اعلام‌شده جشنواره تلویزیونی مستند می‌توانیم میزبان آثار فاخر مستندسازان بین‌المللی باشیم، امیدوارم همکاران ما بتوانند زمینه‌های تحقق این کار را در دوره‌های آینده جشنواره تلویزیونی مستند فراهم کنند، البته تجربه کار مشترک مستندسازی بین‌المللی وجود دارد و امیدوارم زمینه نمایش این آثار در جشنواره سال بعد به وجود بیاید.

او با اشاره به حمایت تلویزیون از مستندسازان گفت: یکی از بدیهی‌ترین کمک‌های رسانه ملی به مستندسازان، عرضه و نمایش کارهای آنهاست، بسیاری از مستندسازان را می‌شناسم که وقتی فیلمشان برای اولین بار از شبکه مستند پخش شد، به جشنواره‌های ملی و بین‌المللی دعوت شدند، این موضوع اهمیت پخش مستند را نشان می‌دهد، البته کنار این موضوع، باید حمایت‌های دیگری را از مستندسازان به‌عمل بیاوریم، در آینده نزدیک، یک جلسه کاری با مستندسازان کشور خواهم داشت، علاوه‌براین، در ساختار معاونت سیما، مدیریت مستند را در مرکز سیمرغ به‌وجود آوردیم، امیدواریم بتوانیم با تقویت بنیه مالی تولید مستند، کمک‌های قوی‌تری را از آنها به‌عمل بیاوریم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - فیلم | بهانه‌های روزه‌خواری

جبلی در پاسخ به سؤالی درباره آغاز ساخت سری جدید سریال پایتخت و رسیدن آن به نوروز ۱۴۰۳ گفت: اطلاعات دقیق‌تر را همکاران ما در سیمافیلم دارند و باید از آنها سؤال بپرسید.

رئیس رسانه ملی با اشاره به برخی تحلیل‌ها در فضای رسانه‌ای مبنی بر استقبال جامعه از موسیقی‌های مبتذل به‌دلیل کم‌کاری در تلویزیون گفت: البته کم‌کاری فقط مربوط به صداوسیما نیست و مربوط به همه دستگاه‌های فرهنگی است، حتماً همه دستگاه‌های متولی در حوزه موسیقی کم‌کاری داشته‌اند، با این حال درباره رسانه ملی باید بگویم که علاوه بر تولیدات جدیدی که در مرکز شعر و موسیقی و سرود داشتیم، این مرکز تقویت شد؛ از دفتر به مرکز تبدیل و بخش شعر نیز بدان اضافه شد، همچنین تولیدات بسیار خوبی در حوزه شعر و نماهنگ به‌ویژه در دوران اخیر و اتفاقات غزه داشتیم، حتماً می‌دانید که هفته گذشته از قطعه جدید ارکستر سمفونیک صداوسیما رونمایی کردیم، همین ارکستر سمفونیک ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تولید آثار و قطعات فاخر دارد.

وی تأکید کرد: با این حال، من تأیید می‌کنم که کم‌کاری داشته‌ایم، اگر ما و همه مراکز فعال در عرصه موسیقی بتوانیم قوی‌تر و جامع‌تر عمل کنیم حتماً می‌توانیم با ذائقه ایرانی تطبیق پیدا کنیم و برای آنها نیز جذابیت ایجاد کنیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - جوانی که ره صد ساله را یک شبه طی کرد + فیلم

جبلی در پاسخ به سؤال دیگری با محوریت صحبت‌های اخیرش درباره تبعات سلبریتی‌محوری و پرورش سلبریتی سالم گفت: بارها درباره این مسئله صحبت کرده‌ام و شاید فرصت کافی برای این موضوع وجود نداشته باشد اما اگر بخواهم در چند جمله این موضوع را بیان کنم باید بگویم که این چهره‌ها باید در خدمت مردم، کشور و ارزش‌های اعتقادی و فرهنگ اصیل ایرانی باشند. دست همه کسانی را که در رشته‌های مختلف هنری حاضرند در این عرصه با رسانه ملی همکاری کنند، به‌گرمی می‌فشاریم و درب صداوسیما همیشه به‌روی آنان باز است، امیدوارم چهره‌ها نیز درب را به‌روی خود نبندند و با باز کردن این درب، از ظرفیت رسانه ملی استفاده کنند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا بازگشت محمدرضا گلزار به تلویزیون براساس همین ویژگی‌ها بوده یا خیر، گفت: اظهارنظر دقیق‌تر درباره اشخاص و برنامه‌ها توسط همکاران ما در سیما انجام می‌شود.

وی درباره اینکه چه سریال‌هایی از شبکه نمایش خانگی در رسانه ملی قابل پخش است، گفت: اخیراً از آقای مقیسه رئیس محترم ساترا سؤال پرسیدم و ایشان چند سریال را پیشنهاد کردند، به‌نظرم قابل بررسی است و می‌توان انتخاب کرد، او چند اسم را به من گفت اما چون هنوز چیزی قطعی نشده است، نمی‌توانم بیان کنم، البته باید اشاره کنم که فقط آثار آماده نیست و حتی فیلمنامه‌هایی وجود دارند که می‌توان با حمایت صداوسیما تولید کرد و بعد از توزیع در پلت‌فرم‌ها از صداوسیما نیز پخش شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - فهرست کتابخانه‌های فعال سراسر کشور در تعطیلاتنوروزی اعلام شد

جبلی درباره سرنوشت شبکه تهران نیز گفت: مأموریت و رسالت شبکه تهران، استان تهران است؛ درست است که این شبکه در دوره‌های مختلف، سرنوشت‌های گوناگونی داشته است اما تصمیم ما بر این است که شبکه تهران برای استان تهران و تا قبل از انتخابات با همان مخاطبان استان‌ها باشد، به‌تدریج اطلاع‌رسانی خواهد شد که از یک تاریخ معین، فقط قابل دریافت در استان تهران باشد.
رئیس صداوسیما در پایان درباره حضور سلبریتی‌ها در تلویزیون در ایام انتخابات پیشِ‌رو گفت: نباید از چهره‌ها استفاده مقطعی و موردی کرد، این چهره‌ها همکار رسانه و در خدمت مردم هستند و باید در دوران غم و شادی همراه مردم باشند، رسانه ملی بهترین تریبون و عرصه برای این است که چهره‌ها در خدمت مردم باشند، حتماً یکی از عرصه‌ها انتخابات است که اگر این هم‌افزایی بین مردم و رسانه ملی رخ بدهد، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

انتهای پیام/+

دانه چیا برای تیروئید

Check Also

واکنش‌های خوب مخاطبان برنامه «شب خوش»-تایمز

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ سلیم ثنایی تهیه کننده برنامه شب خوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *