فیلترهای سرامیکی ریخته گری

پایان رقابت دانش‌بنیان‌ها بر سر چالش‌های کشت و صنعت

نمایشگاه مسئله‌محور سازمان اقتصادی کوثر در حالی به کار خود پایان داد که مدیرعامل این سازمان از آغاز به کار سامانه‌ای برای کنترل و تثبیت بازار گفت و نیز چند تیم استارتاپی برتر معرفی و از طرح‌های دانش‌بنیان منتخب در سال جاری هم تقدیر شد.

به گزارش ایسنا، مراسم پایانی این رویداد که از سه روز قبل در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز شده بود، عصر روز جمعه (پنجم اسفندماه ۱۴۰۱) همزمان با میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار و با حضور مدیران و دست‌اندرکاران سازمان اقتصادی کوثر و شرکت‌های تابعه آن، چندین تیم استارتاپی و برخی مسئولان همچون علی اوتارخانی (رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی)، محمود پاکدل (معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران)، ابراهیم عزیزی (نماینده کرمانشاه در مجلس) و علیرضا قیطاسی (مدیرعامل بانک دی) برپا شد.

در ابتدای این مراسم، ناصر فخاری (مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر) در سخنانی به اهداف رویداد مسئله‌محور سازمان کوثر اشاره و بیان کرد: ۱۵ماه است راهبردی به نام اقتصاد رهنما را معرفی کردیم؛ یعنی رفاه، هوشمندسازی، مولدسازی و استعدادیابی. در همان ماه اول، سامانه‌ای به اسم امصاک را برای استعدادیابی رونمایی کردیم و به عهدی که داشتیم پای‌بند بودیم و هیچ انتصابی را خارج از مسیر امصاک  و کانون ارزیابی انجام ندادیم.

او افزود: بعد از آن، هوشمندسازی را آغاز کردیم که دو بخش آن در این نمایشگاه رونمایی شده و می‌شود. یکی از آن‌ها سامانه بامک، بازار مشترک کوثر، است که در روز اول رونمایی شد. تمام محصولات سازمان اقتصادی کوثر در این سامانه عرضه می‌شود. پایلوت طرح ما اکنون، جامعه ایثارگر تهران، حدود ١٠٠ هزار نفر است که این محصولات با قیمت درب کارخانه به آن‌ها درب منزل تحویل داده می‌شود. فاز بعدی، جامعه ایثارگر کل کشور است. همچنین، برای سه دهک پایین جامعه ایثارگری هر سه ماه یک میلیون تومان کارت کیف پول‌شان شارژ می‌شود و می‌توانند رایگان خرید کنند. در فاز سوم، تمام مردم می‌توانند از این سامانه خرید کنند و حتماً قیمت آن از بازار پایین‌تر است. در فاز چهارم، دیگرانی هم که تولیدات دارند، می‌توانند در این سامانه بارگذاری کنند و محصولات‌شان را عرضه کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  تنظیم بازار چای به بخش خصوصی واگذار شد

فخاری در ادامه با بیان اینکه وقتی نوسانات در بازار زیاد و قیمت‌ها سرسام‌آور می‌شود و سفره مردم تنگ‌تر می‌شود، مردم از نظام انتظار دارند، اظهار کرد: ما به عنوان یک نهاد، بر خود این تکلیف را دانستیم که در کنترل و تثبیت بازار کمک کنیم.

مدیرعامل سازمان کوثر درباره سامانه‌ای که در این مراسم از آن رونمایی شد نیز توضیح داد: همکاران ما چندماهی‌ست که مشغول سامانه هوشمند مدیریت منابع کوثر بودند. در این سامانه، منابع مالی و به‌طور کلی بازرگانی و همه در یک بزرگراه اطلاعاتی مالی به هم متصل می‌شوند.

فخاری در ادامه سخنان خود به اینکه این سامانه نیاز به وارد کردن داده ندارد، اشاره و بیان کرد: از فردا اگر تمام دستگاه‌های نظارتی از ما اطلاعات بخواهند، ما به آن‌ها دسترسی می‌دهیم تا هر اطلاعاتی را که می‌خواهند به‌دست بیاورند. برای شروع، به سازمان امور مالیاتی اعلام کردیم، ما این نرم‌افزار را به سامانه مودیان شما وصل می‌کنیم. خودبه‌خود همه درآمد ما به سازمان امور مالیاتی متصل می‌شود و دیگر نیاز به اظهارنامه و دفتر نیست. آن‌هایی که نهادهای انقلابی را متهم می‌کردند که مالیات نمی‌دهند، امروز ببینند سازمان اقتصادی کوثر، به‌عنوان یک نهاد انقلابی اظهارنامه نمی‌دهد، بلکه سامانه خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌دهد تا مالیات محاسبه شود و آن را پرداخت کند. ما شفافیت را از خودمان شروع کردیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  سه پیش‌نیاز مهم برای توسعه تجارت ایران

در ادامه، روح‌الله رحمانی (مدیر مرکز هوش مصنوعی دانشگاه تهران) به سخنرانی پرداخت و ضمن ارائه روایتی درباره خود از تحصیل در امریکا و کار در شرکت‌هایی همچون مایکروسافت، به چالش مهاجرت نخبگان پرداخت و گفت: آنچه در ذهن این جوانان هست براساس اعتقادی‌ست که نسبت به آینده دارند و فکر می‌کنند آن طرف آب چمن سبزتری‌ست که باعث می‌شود به همه آرزوهای‌شان برسند اما من پس از تحصیل در امریکا و کار برای آخرین تکنولوژی‌ها در نهایت به پوکی رسیدم و افسرده شدم و از خدا خواستم من را از آنجا نجات دهد.

او همچنین درخصوص سامانه هوشمند مدیریت منابع، با طرح این پرسش که اقتصاد چیست، ادامه داد: علت وجود این سامانه که اکنون در سر نخ است، تعریفی متفاوت از اقتصاد است که فقط جاهایی مثل سازمان کوثر می‌توانند در راس آن باشند. علت وجود اقتصاد این نیست که فقط به اکثریت سهام‌دارها سود برسانیم، بلکه هدف رساندن رزق به اکثریت است. هیچ شرکتی نداریم که فقط در حال جمع‌آوری حساب‌هایش باشد، حساب کند چقدر رزق ایجاد کرده.

پس از این، ابراهیم عزیزی (نماینده کرمانشاه در مجلس) نیز در سخنانی با بیان اینکه در نظام مقدس اسلامی که برای پیاده‌سازی احکام نورانی اسلام است، باید فرامین مقام معظم رهبری نصب‌العین قرار بگیرد، گفت: تاکید مقام معظم رهبری بر پیشرفت، عدالت، رشد اقتصادی و بهره‌وری در عوامل تولید و… است.

عزیزی سپس بیان کرد: انتظاری که از سازمان کوثر داریم فرمان حضرت آقا را عملیاتی کنند، دستور دادند که چند طرح ملی عظیم پیشگام زیرساختی مبتنی بر آینده‌نگری و روزآمد را اجرایی کنند. این در شان نظام اسلامی است. باید ۹۰درصد کالای اساسی و اقلام غذایی در داخل کشور تولید شوند و ذخایر ژنتیکی افزایش پیدا کنند. این از جمله تاکیدهای مقام معظم رهبری است. تاکیدی که در نهایت باید صورت بگیرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  صنایع تبدیلی کشاورزی در ردیف سایر صنایع قرار گیرند/مشکلمحدودیت اعتبارات انتقال آب از سد کوچری

آخرین سخنران اختتامیه نمایشگاه مسئله محور سازمان کوثر، علیرضا یوزباشی، دبیر این رویداد و مدیرعامل موسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر بود که گزارشی را از برگزاری این رویداد چهارروزه به حاضران ارائه کرد و گفت: مسائل ۳۷ شرکت از این سازمان احصاء شده بود، تعداد نیازها ۲۸۶ نیاز بود که نیازهای فناورانه ۱۲۴ مورد بود. هفت رویداد داشتیم، ۸۴ نیاز توسط مدیران به فناورها ارائه شد. بیش از ۲۹۲ شرکت دانش‌بنیان در رویداد ما ثبت‌نام کردند و بیش از ۲۵۰ مورد در رویداد حضور پیدا کردند. از ۱۲۴ نیاز، ۹۰ مورد توسط شرکت‌های دانش‌بنیان مورد آمادگی قرار گرفت.

در بخش‌های پایانی این مراسم، از شرکت‌های سرمایه‌گذاری معین کوثر، سرمایه‌گذاری صنایع و معادن، شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس، شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد، شرکت شهاب و شرکت صنایع غذایی بهچین و نیز در بخش طرح‌های دانش بنیان منتخب کوثر در سال جاری از طرح بذر پرمحصول گندم (شتابدهنده امنیت غذایی ایرانیان) و طرح استحصال خوراک دام از محتویات شکمبه کشتارگاهی (شرکت بیداران اکسیر گستر البرز) تقدیر شد.

تیم‌های برتر استارتاپ ویکند کارآفرین ایثارگران نیز به این شرح اعلام شد: تیم اول: ایثاریار – تیم‌های دوم: بانوکس و سربازان مزرعه – تیم‌های سوم: وست‌آپ و هنرسرا.

نمایشگاه رویداد مسئله‌محور سازمان کوثر با رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت منابع این سازمان و همچنین کتاب هوشمندسازی به کار خود پایان داد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

هواشناسی ایران ۱۴۰۲/۰۶/۳۱؛ هشدار کاهش دمای هوا به زیر ۵ درجه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد