شنبه , ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

پرداخت ۳۰۷ میلیارد سرمایه در گردش به ۲۰۰ مرغ‌دار لرستانی

ایسنا/لرستان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به ۲۰۰ مرغ‌دار استان بالغ‌بر ۳۰۷ میلیارد تومان سرمایه در گردش مورد نیاز برای ادامه روند جوجه‌ریزی پرداخت کردیم.

صادق اسدالهی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ما در صنعت مرغداری طی شش ماه گذشته چند بحران را پشت سر گذاشتیم.

وی ادامه داد: اولین بحران زمان مردمی‌سازی یارانه‌ها اتفاق افتاد که در این مقطع زمانی چهار میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه مرغ در سالن داشتیم که با بحث مردمی‌سازی و افزایش قیمت مرغ با دپوی ۸۰۰۰ تنی روبرو بودیم.

اسدالهی عنوان کرد: در آن مقطع زمانی که تقریباً خردادماه اتفاق افتاد با همت اداره‌کل پشتیبانی امور دام اقدام به خرید مرغ مازاد تولیدکنندگان کردیم و چیزی بالغ‌بر ۲۰۰۰ تن مرغ را خریداری و ذخیره کردیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: در مقطع دوم مرغداران با توجه به این‌که هزینه‌های تولیدشان مانند تهیه دانه‌های مورد نیاز بالا رفته بود، مشکلات تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز را داشتند که مرغ‌دار با دپوی مرغ روبرو شده بود.

وی تأکید کرد: چالش سوم مرغداران کاهش ۳۰ درصدی مصرف مرغ توسط مردم بود که بازار با یک رکود مواجه شد.

اسدالهی عنوان کرد: برای رفع این مشکل از سرفصل‌های تبصره ۱۸ و مردمی‌سازی یارانه‌ها اقدام به پرداخت سرمایه در گردش به مرغداران کردیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: زمانی که شروع به پرداخت تسهیلات کردیم متأسفانه با مشکلاتی مواجه شدیم که برخی از مرغداران بدهی بانکی، برخی سررسید گذشته، بخشی نیز دارای چک‌های برگشتی و برخی ضمانتنامه بانکی لازم را نداشتند.

این مسئول گفت: با تدابیری که دولت اندیشید چک‌های برگشتی را فریز کردند و ضمانتنامه‌هایی که در دست بانک‌ها بود مورد تجدید بازیابی قرار گرفت و مشکلات خاصی که در این زمینه اتفاق افتاده بود را توانستیم با کمک همکارانمان در بانک کشاورزی حل کنیم.

وی ادامه داد:  به ۲۰۰ مرغ‌دار استان بالغ‌بر ۳۰۷ میلیارد تومان سرمایه در گردش مورد نیاز برای ادامه روند جوجه‌ریزی پرداخت کردیم که بتوانیم روند تولید را نگه‌داریم.

انتهای پیام

حتما ببینید

دلایل افزایش قیمت موز

رئیس اتحادیه بارفروشان علت افزایش قیمت موز را افزایش نرخ ارز دانست و گفت: واردکنندگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *