چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲

پویشی برای کاهش تلفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهرها

پویشی برای کاهش تلفات جاده‌ای در ۳۰ کیلومتری شهرها

ایسنا/سمنان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از اجرای کمپین ۳۰-۶۰ در آستانه سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: انتظار می‌رود با همراهی و تعامل دیگر دستگاه‌ها پویشی موفق در آستانه سال نو برگزار شود.

احسان منصورکیایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان ۲ اسفندماه با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد حوادث ترافیکی منجر به جراحت یا فوت در ۳۰ کیلومتری ورودی شهر ها رخ می دهد، اظهار کرد: کاربران جاده‌ای با این تصور اشتباه که به مقصد رسیده‌اند، با سرعت غیرمجاز و عدم استراحت کافی در سی کیلومتری پایانی سفر خود متاسفانه منجر به حوادث ناگواری می شوند که قابل جبران نیست.
رئیس کمپین ۳۰-۶۰ استان سمنان افزود: پویش ۳۰-۶۰ در نظر دارد با مطالبه مبلمان شهری در ۳۰ کیلومتری محدوده شهرها و همچنین یادآوری به مردم که خستگی در حاشیه شهرها هم می‌تواند خطرناک و حادثه‌ساز باشد، با فرهنگ سازی رانندگی ایمن، از بروز حوادث جلوگیری کرده و در کاهش آن تاثیر بسزایی داشته باشد.
منصورکیایی راه‌اندازی این قبیل پویش‌ها را در نزدیکی تعطیلات نوروز و تابستان لازم دانست و گفت: همزمان با جلسات خدمات سفر نوروزی ۱۴۰۲ اقدامات موثر در اجرای این پویش مطرح و مورد بررسی قرار گرفته و بر هماهنگی با دستگاه های مرتبط و ذی ربط تاکید شده است.
وی بیان کرد: از طریق این گونه برنامه‌های همگانی می‌توان آموزش‌های لازم را به جامعه منتقل نمود و با حساس سازی مردم نسبت به خطرات و آثار وقوع سانحه و تصادفات، رفتارهای پیشگیرانه را در آنان تقویت کنیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان توضیح داد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و تردد میلیونی زائران علی بن موسی الرضا از محورهای مواصلاتی استان، اجرای کمپین۳۰-۶۰ و انتقال مفاهیم نمادین، عملیاتی و آموزشی آن با مشارکت دستگاه‌ها، ارگان‌ها و مردم در جهت حفظ سلامت زائران و پیشگیری از حوادث جاده ای بسیار موثر و مثبت خواهد بود.
منصورکیایی از آمادگی حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در راستای اجرای این پویش در سطح استان خبر داد و گفت: انتظار می‌رود بر اساس هماهنگی های انجام شده با فرمانداران شهرستان‌های استان و اجرایی شدن تصمیمات، طرح موفقی داشته باشیم.
رئیس کمپین ۳۰-۶۰ استان سمنان در پایان بیان کرد: از مسافرین درخواست می شود ضمن همراه داشتن تجهیزات و ملزومات سفر، از طریق سامانه ۱۴۱ از وضعیت مسیر تردد خود مطلع شده و از رانندگی در زمان خستگی و خواب آلودگی پرهیز کنند.
انتهای پیام

حتما ببینید

امدادرسانی به بیش از ۱۱ هزار نفر در طرح نوروزی هلال احمر/ انجام ۵۱۵ مورد عملیات جاده‌‎ای

سخنگوی طرح نوروزی هلال‌احمر ‌با اشاره به آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *