فیلترهای سرامیکی ریخته گری

پیشرفت فیزیکی راه‌آهن میانه- اردبیل به بیش از ۸۸ درصد رسید

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل پیشرفت فیزیکی این خط ریلی را ۸۸ درصد اعلام کرد و گفت: کل زیرسازی محور برای انجام ریل‌گذاری تا پایان شهریور سال ۱۴۰۲ تکمیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی کاظمی درباره مشخصات فنی و وضعیت زیرسازی این پروژه ریلی توضیح داد: محور راه آهن میانه _ اردبیل به طول ۱۷۵ کیلومتر شامل ۱۲ قطعه اجرایی است که از سال ۸۴ عملیات اجرایی آن شروع شده است.

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل ظرفیت جابه‌جایی مسافر این خط ریلی در سال اول بهره‌برداری را ۶۰۰ هزار نفر اعلام کردو گفت: در سال بیستم این ظرفیت به ۱.۵ میلیون نفر می‌رسد.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، کاظمی خاطرنشان کرد: ظرفیت جابه‌جایی بار راه‌آهن میانه- اردبیل نیز در سال اول بهره‌برداری ۲.۵ میلیون تن و در سال بیستم بهره‌برداری ۴ میلیون تن برآورد شده است.

وی سرعت قطار مسافری این مسیر ریلی را ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت و سرعت قطار باری را ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل درباره نحوه تامین اعتبار این پروژه نیز توضیح داد: تا کنون از ظرفیت ماده ۵۶ و مشارکت بانک‌ها و همچنین اعتبارات دولتی سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل این پروژه و تامین اعتبار استفاده شده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  چگونه رشد نقدینگی منفی شد؟

وی به ابنیه فنی مهم این محور اشاره کرد و گفت: راه آهن میانه- اردبیل دارای ۶۲ دستگاه تونل به طول حدود ۲۴ هزار متر است که در مجموع حدود ۲۳ هزار و ۷۹۴ متر حفاری انجام شده است.

کاظمی میزان لاینینگ تونل‌ها را حدود ۲۲ هزار و ۵۳۳ متر اعلام کرد وافزود: مجموعاً در کل محور حدود ۱۲۳ متر حفاری تونل و ۱۳۸۴ متر لاینینگ باقی مانده است.

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل طول پل‌های بزرگ دره‌ای این پروژه ریلی را ۴.۳کیلومتر اعلام کرد و گفت: ۹۴ درصد این پل‌ها تکمیل شده است.

وی حجم کل عملیات خاکی را حدود ۳۶ میلیون متر مکعب دانست و افزود: این عملیات خاکی شامل ۲۹ میلیون متر مکعب خاکبرداری و ۷ میلیون متر مکعب خاکریزی است که پیشرفت خاکریزی به  ۸۹درصد و پیشرفت خاکبرداری به ۹۸ درصد رسیده است.

کاظمی گفت: پیشرفت فیزیکی زیرسازی محور نیز ۹۴ درصد شده است.

ریل‌گذاری ۱۲۵ کیلومتر از راه آهن میانه- اردبیل 

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل در ادامه به وضعیت روسازی این محور پرداخت و گفت: تاکنون حدود ۱۲۵ کیلومتر ریل‌گذاری انجام شده و تأمین ریل و تراورس و ادوات نیز به صورت مستمر در دست پیگیری و اقدام است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ارزآوری ۴۰ میلیون دلاری از صدور خدمات و فروش قطعاتنیروگاهی

کاظمی افزود: همچنین ۲۶۶ هزار مترمکعب بالاست تولید و تامین شده که متراژ کل بالاست ریزی پوش اول حدود ۱۲۸ کیلومتر و پوش دوم ۸۱ کیلومتر است.

وی میزان پیشرفت فیزیکی بخش روسازی محور را ۶۵.۲ درصد اعلام کرد.

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل خاطر نشان کرد: در محور فوق ۸  ایستگاه شامل ۲ ایستگاه تشکیلاتی مسافری به نام‌های سبز و اردبیل و ۳ ایستگاه مسافری درجه ۲ به نام‌های فیروزآباد و گنجگاه و مهماندوست و ۳ ایستگاه بین راهی پیش بینی شده است.

وی افزود: از میان ایستگاه‌های فوق، ایستگاه تشکیلاتی اردبیل با پیشرفت ۶۷.۷ درصدی و ایستگاه‌های درجه ۲ فیروزآباد، گنجگاه و مهماندوست با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد در حال اجرا هستند و به این ترتیب بخش ساختمان ایستگاه‌ها تاکنون ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

کاظمی تاکید کرد: پیشرفت فیزیکی کل محور با احتساب عملیات روسازی و ساختمان ایستگاه‌ها به حدود ۸۸.۲۳ درصد رسیده است.

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل هزینه انجام شده برای این مسیر را ۴۰ هزار و ۷۷ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ارزش به روز شده آن حدود ۱۵۰ هزار میلیارد ریال است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اجرای ۳۶۵ کیلومتر از پروژه آبرسانی از دریا به اصفهان

وی افزود: مقرر شده است مطابق برنامه زمان‌بندی در صورت تخصیص اعتبار به موقع و مناسب، کل زیرسازی محور برای انجام ریل گذاری تا پایان شهریور سال ۱۴۰۲ تکمیل شود.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

سامانه یکپارچه خودرو بی‌صاحب شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد