فیلترهای سرامیکی ریخته گری

کار نیمه تمام خیابان باستان به اتمام برسد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز


به گزارش خبرگزاری مهر، حمید بادامی نجات صبح سه‌شنبه در جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورا که با حضور معاون مالی و اقتصادی، مدیران شهرداری منطقه ۴، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری پیرامون بررسی عملکرد شهرداری منطقه ۴ در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری برگزار شد، افزود: همکاری و مشارکت مردم در اجرای پروژه‌ها حائز اهمیت است و طرح ساماندهی خیابان باباطاهر به گونه‌ای نباشد که منجر به نارضایتی مردم و ایجاد مشکلات برای آنها شود.

وی تاکید کرد: توجه به نظرات و مشارکت مردم در اجرای پروژه ساماندهی خیابان باباطاهر حائز اهمیت است.

وی ضمن تشکر از تلاش و زحمات مجموعه شهرداری منطقه ۴ در حوزه گردشگری اضافه کرد: غالب موضوعات عمرانی ثبت جهانی هگمتانه در منطقه ۴ و ۳ بوده که در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است و انتظار می‌رود کار نیمه تمام خیابان باستان هم به اتمام برسد.

بادامی‌نجات با بیان اینکه پس از رفتن ارزیابان ثبت جهانی هگمتانه کارها از تب و تاب قبلی افتاد، اظهار داشت: می‌طلبد در روند پروژه‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری روند کارها تسریع یابد چرا که با رونق صنعت گردشگری و سرمایه گذاریه‌ها بر دیگر بخش‌های امور شهری نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وی ایجاد گذر فرهنگی در حوزه گردشگری را تحول در رونق صنعت گردشگری دانست و یادآور شد: تحقق این طرح گام مثبتی در حوزه گردشگری بوده و با وصل کردن آرامگاه بوعلی به باباطاهر می‌تواند علاوه بر جذب گردشگر در حفظ و سرزندگی بافت تاریخی همدان مؤثر باشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  نورپردازی برج آزادی تهران در «روز خرم‌آباد» - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان به اجرای طرح ساماندهی خیابان باباطاهر اشاره کرد و ادامه داد: در اجرای این طرح علاوه بر مباحث گردشگری باید مباحث ترافیکی و حمل و نقل عمومی، جانمایی خودروهای عمومی، کسب و کار مردم، دسترسی به مغازه‌ها و بازار نیز مدنظر باشد تا مشکلاتی که در خیابان اکباتان بوجود آمد را در این خیابان شاهد نباشیم.

حمید بادامی‌نجات فرضیه‌هایی در خصوص کشف آثار تاریخی در خیابان باباطاهر را فرصت مغتنمی برشمرد و اظهار داشت: شهرداری موضعی که در این زمینه دارد را باید حفظ کند و اگر آثار واجد ارزش و تاریخی کشف شد مدیریت شهری تکلیف دارد با حفظ این آثار پروژه را اجرایی کند.

وی در این خصوص اضافه کرد: کشف آثار تاریخی فرصت ارزشمندی در حوزه گردشگر محسوب می‌شود که هویتی برای خیابان باباطاهر است و می‌توان با اجرای طرح مناسبی بخشی از معبر را به صورت شیشه‌ای ایجاد و این آثار را در معرض عموم قرار داد.

بادامی‌نجات توجه به نظرات مردم در اجرای پروژه ساماندهی خیابان باباطاهر تاکید کرد و افزود: همکاری و مشارکت مردم در اجرای پروژه‌ها حائز اهمیت است و این طرح به گونه‌ای نباشد که منجر به نارضایتی مردم و ایجاد مشکلات برای آنها شود.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  گزارش سالانه فلای‌تودی منتشر شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز

وی همچنین احداث ساختمان راهنمای گردشگری در منطقه ۴ شهرداری همدان را اقدامی مناسبی دانست و بر تسریع در روند اجرای آن تاکید کرد و یادآور شد: مدیریت شهری نقش مهمی را در جذب سرمایه گذار و اجرای طرح‌های سرمایه گذاری دارد بر این اساس لازم است پروژه‌های سرمایه گذاری را تقویت کند.

بادامی‌نجات اضافه کرد: با توجه به اینکه منطقه ۵ شهرداری به تازگی تأسیس شده است انتظار می‌رود برنامه‌ای برای روند کارها داشته باشد و ما به دنبال این هستیم که پروژه‌های سرمایه‌گذاری با سرمایه گذاران به توافق برسند

وی خطاب به مدیریت گردشگری شهرداری همدان تاکید کرد: شهرداری از لحاظ نرم‌افزاری در حوزه گردشگری به مناطق کمک کند چرا که صرفاً اجرای پروژه‌ها کافی نیست بلکه باید برنامه‌های مختلف در ایام و مناسبت‌های مختلف برنامه‌ریزی و اجرا شود.

ایستگاه راهنمای گردشگری در منطقه ۴ راه اندازی می‌شود

مدیر منطقه ۴ شهرداری همدان نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت این منطقه در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری پرداخت و گفت: با توجه به وجود بافت تاریخی در این منطقه کارها و اقدامات نیز بر اساس آن انجام می‌پذیرد که از جمله آن در بخش گردشگری خیابان باستان در اختیار میراث فرهنگی جهت کاوش و کشفیات آثار تاریخی گذاشته شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  محور «گردشگری دربند» آماده حضور گردشگران شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز

علی طهماسبیان به ساماندهی خیابان باباطاهر نیز اشاره کرد و افزود: طرح گردشگری برای زیر بازارچه خیابان باباطاهر به عنوان پاویون گردشگری در نظر گرفته شده که پس از ساماندهی خیابان طرح اجرا خواهد شود.

طهماسبیان همچنین از اجرای پروژه ایستگاه راهنمای گردشگری در بلوار ارتش خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه بلوار ارتش در مسیر تردد استان‌های غرب کشور قرار گرفته پیگیر این هستیم که کندروها و پارک‌های بلوار آیت الله نجفی به طور کامل اجرا شود که در دید و منظر مسافران و گردشگران چهره خوبی از همدان نشان دهد.

علی طهماسبیان اظهار کرد: در بخش سرمایه‌گذاری با تدابیری که شورای شهر اندیشیده است یک نفر مسئول برای پیگیری امور سرمایه‌گذاری منطقه ۴ در نظر گرفته‌ایم.

وی در ادامه به تشریح پروژه‌های سرمایه‌گذاری منطقه ۴ پرداخت و از جمله این پروژه‌ها را شامل پروژه تجاری مسکونی بلوار شهید بختیار، ساختمان راهنمایی گردشگری در بلوار شهید همدانی، مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ طبقاتی، پروژه مشارکتی پاساژ حامیان در خیابان باباطاهر و پروژه هتل دیاکو برشمرد.


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

منطقه نمونه گردشگری عباس آباد نیازمند مدیریت یکپارچه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-تایمز

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری صبح شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در حاشیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *