فیلترهای سرامیکی ریخته گری

کاهش ذخایر طلای ونزوئلا رکود ۵۰ ساله را شکست

بر اساس ترازنامه نیمه اول این بانک که هفته گذشته در یک رسانه محلی منتشر شد و روز دوشنبه رویترز مشاهده کرد، ذخایر طلای بانک مرکزی ونزوئلا تا ژوئن ۲۰۲۲ به میزان ۶تن کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، بر اساس یادداشت‌های صورت‌های مالی بانک، میزان شمش طلا در خزانه های بانک در پایان نیمه اول سال معادل ۷۳ تن بوده که کمترین میزان در ۵۰ سال اخیر است. در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، بانک مرکزی حدود ۷۹ تن در خزانه داشت.

میانگین قیمت طلا تخمین زده شده توسط بانک مرکزی ونزوئلا در ترازنامه خود برای نیمه اول سال جاری، ۱۸۴۷ دلار  و ۴۸ سنت در هر اونس تروی بود. در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، میانگین ارزش ۱۷۹۹ دلار و ۴۸ سنت در هر اونس تروی بود.

دادگاه عالی بریتانیا درجولای گذشته، تلاش دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور برای به دست گرفتن کنترل بیش از یک میلیارد دلار از ذخایر طلای ونزوئلا را که در انبارهای بانک انگلستان نگهداری می‌شود را رد کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  طلای جهانی بالا رفت

برای چندین دهه شمش طلای بانک از ۳۰۰ تن فراتر رفت تا اینکه در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ توسط مقامات به عنوان وثیقه در وام بانک‌های خارجی برای تامین نقدینگی استفاده شد. مقداری از طلا بازیابی شد و مقداری نیز در معاوضه از دست رفت.

به دنبال آن، نیازهای مالی برای مقابله با کاهش تولید نفت و تاثیر تحریم های آمریکا بر فروش نفت خام، دولت مادورو را بر آن داشت تا از طلای پولی به عنوان یکی از منابع درآمد خود استفاده کند. مخالفان اعلام کردند که طی دو سال حدود ۳۰ تن طلا در ازای دریافت ارز نقدی از انبارها خارج شده است.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

سامانه یکپارچه خودرو بی‌صاحب شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تایمز، اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد