کاهش پلکانی فعالیت بخش تولید کانادا

نتایج داده‌ها نشان داد فعالیت‌های تولیدی کانادا برای چهارمین ماه متوالی در نوامبر تضعیف شد زیرا نگرانی‌ها مبنی بر سقوط اقتصاد به سمت رکود کاهش تقاضا را کاهش داد اما سرعت انقباض و فشارهای تورمی کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، شاخص مدیران خرید از ۴۸.۸ در ماه اکتبر به ۴۹.۶ فصلی در ماه نوامبر افزایش یافت. قرائت کمتر از ۵۰ نشان‌دهنده انقباض در این بخش است. از ماه اگوست هر ماه کمتر از این سطح بوده است.

پل اسمیت، مدیر اقتصاد در اس‌اندپی گلوبال در بیانیه ای گفت: داده‌های شاخص مدیران خرید ماه نوامبر نشان داد که در شرایط تورم بالا و عدم قطعیت اقتصاد کلان در بازارهای محصول، شرایط عملیاتی در بخش تولید کانادا همچنان سخت است. مولفه سفارشات جدید در ۴۶.۸، برای پنجمین ماه در حال انقباض بود که تحت فشار تورم بالا، کمبود محصول و نگرانی از رکود اقتصادی بود.

اسمیت گفت: تولید و سفارش‌های جدید به کاهش خود ادامه دادند، اگرچه شاید تا حدی درجات کاهش نسبت به اکتبر ملایم‌تر بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص اشتغال به ۵۱.۱ رسید که اولین حرکت آن به بالای آستانه ۵۰ از جولای بود، در حالی که شاخص قیمت نهاده‌ها در پایین‌ترین سطح خود در دو سال گذشته بود و از ۶۱.۷ در اکتبر به ۶۰.۹ کاهش یافت.

انتهای پیام

حتما ببینید

پیشرفت فیزیکی راه‌آهن میانه- اردبیل به بیش از ۸۸ درصد رسید

سرپرست مجری راه‌آهن میانه- اردبیل پیشرفت فیزیکی این خط ریلی را ۸۸ درصد اعلام کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *