آخرین خبرها

کشف یک نوع قرص جدید اکستازی روان‌گردان در ایران

کشف یک نوع قرص جدید اکستازی روان‌گردان در ایران

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف یک نوع قرص جدید اکستازی روان‌گردان در ایران خبر داد و گفت: این قرص به فاصله سه ماه از تولید آن در اروپا، در ایران مشاهده شده است.

به گزارش ایسنا، سردار محمد مسعود زاهدیان  گفت: با توجه به شرایطی که جدیداً در افغانستان شکل گرفته است، تولید شیشه در آن افزایش یافته است که با توجه به این تولید بالا، قیمت شیشه نیز کاهش یافته است؛ این امر باعث می‌شود که با توجه به افزایش قیمت موادمخدر سنتی، گرایش به مصرف شیشه افزایش یابد.
وی افزود: این خطر جدی است که مصرف‌کنندگان موادمخدر را تهدید می‌کند تا به سمت مواد پر خطرتر گرایش یابند و یا شاهد افزایش چندمصرفی موادمخدر مثل شیشه با تریاک، شیشه با هروئین و… باشیم؛ در واقع این‌ها از مخاطراتی است که در مقطع زمانی فعلی شاهد هستیم.
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد ادامه داد: مصرف مواد شیمیایی، قرص‌های روان‌گردان و همچنین گل در بین جوانان در حال افزایش است و در دنیا نیز شاهدیم که ماری‌جوانا از مصرف نسبتاً بالاتری برخوردار است.
زاهدیان با بیان اینکه فاصله تولید برخی از روان‌گردان‌ها تا مصرف آن بسیار کاهش یافته است، گفت: اخیراً گزارشی از پلیس دریافت کردیم که نشان می‌داد نوع جدیدی قرص اکستازی روان‌گردان به فاصله سه ماه از تولید در اروپا، در ایران مشاهده شده است؛ که نشان‌دهنده حجم فعالیت شبکه‌های قاچاق و مجموعه‌هایی است که موادمخدر را به سمت کشور ما هدایت می‌کنند.
وی افزود: لازم است که در این رابطه، هوشیاری جوانان را تأکید کنم تا نسبت به مصرف موادمخدر با دقت تصمیم بگیرند؛ زیرا عاقبت موادمخدر تباهی و نیستی است. چه بسیار زندگی‌هایی که به خوبی اداره می‌شد اما موادمخدر آن‌ها را متلاشی کرد و چه بسیار افرادی که برای کشور و خانواده‌هایشان مفید و مؤثر بودند اما به واسطه مصرف موادمخدر خودشان و زندگی‌شان از بین رفت و حتی به بخش‌هایی از کشور آسیب وارد کردند.
زاهدیان تصریح کرد: جوانی که با هزینه‌ بیت‌المال تحصیل می‌کند تا برای شکوفایی کشور نقش ایفا کند با مصرف موادمخدر از این چرخه خارج می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، وی تأکید کرد: والدین باید نظارت کافی بر رفتار اعضای خانواده و فرزندانشان داشته باشند و وقتی شاهد ناملایماتی در آنان شدند، به‌موقع مداخله و با مشاوره مجموعه‌های حمایتی نسبت به اصلاح رفتار آن فرد که در معرض آسیب قرار گرفته است، تلاش کنند تا با اقدام به‌موقع از بروز آسیب بیشتر پیشگیری شود.
انتهای پیام

درباره‌ی حسین محبی

با سلام خدمت کاربران عزیز بنده حسین محبی هستم در موضوعات مختلف باالاخص علوم انسانی مطلب می نویسم و درباره مسئل روز که مبتلابه عموم هست نوشته هایی که مفید باشد هم بازنشر می نمایم. نمونه مقالات تخصصی

حتما ببینید

باز شدن درهای یک فروند هواپیمای مسافربری قبل از فرود در کره جنوبی

درهای یکی از پروازهای شرکت هواپیمایی «آسیانا» هنگام فرود در شهر «دئگو»ی کره جنوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *