فیلترهای سرامیکی ریخته گری

کشف ۴۰ کیلوگرم مخدر شیشه در جنوب تهران/انهدام باند سرقت مسلحانه از خودروهای باری

فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف ۴۰ کیلوگرم مخدر صنعتی شیشه و انهدام باند پنج نفره سارقان مسلح در جریان دو عملیات پلیسی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ دوستعلی جلیلیان به تشریح دو ماموریت ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان ری در روزهای اخیر پرداخت و گفت:‌ ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر این فرماندهی با رصدهای اطلاعاتی از فعالیت اعضای باند سه نفره سوداگران مرگ در این شهرستان مطلع شدند. تحقیقات پلیسی نشان از این داشت که سه موتورسوار با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت و با تردد در محل‌های خلوت و بوستان و محل‌های تفریحی، مواد مخدر شیشه را در بین جوانان توزیع کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با بیان اینکه در گشت‌زنی‌های هدفمند، موتورسیکلت و مشخصات ظاهری متهمان شناسایی شد، ادامه داد: همین سرنخ کافی بود تا ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در شرق تهران شوند. با کسب این اطلاعات تیمی از ماموران این پلیس پس از هماهنگی قضائی به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند پس از مراقبت های ویژه پلیسی، هر سه متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  ویدئو/ رد پای سیل همچنان در جاده چالوس

وی با اشاره به انجام بررسی از محل دستگیری این افراد گفت:‌ ماموران در بررسی‌های دقیق‌تر از  این مکان، ۴۰ کیلوگرم مخدر شیشه را که بنا بود در میان جوانان توزیع شود، کشف و ضبط کردند. همچنین متهمان نیز تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن به جرم خود اعتراف کردند.

انهدام باند سرقت مسلحانه از خودروهای باری

جلیلیان از انهدام یک باند سرقت مسلحانه در جنوب تهران نیز خبر داد و گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه از خودروهای حامل بار در آزادراه‌های همجوار شهرستان ری شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی ویژه شهرری قرار گرفت و در همین راستا کارآگاهان با بررسی صحنه وقوع جرم و جمع آوری سرنخ های به دست آمده موفق به شناسایی هویت و مخفیگاه سارقان شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: با شناسایی محل و پس از انجام هماهنگی های لازم قضایی، تیم عملیات پلیس آگاهی طی چند عملیات مجزا و هماهنگ  هر پنج سارق را به‌طور همزمان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کرد. همچنین مخفیگاه این افراد نیز مورد بازدید قرار گرفت که در جریان آن دو دستگاه خودروی سرقتی، یک قبضه سلاح جنگی  با ۵۰ فشنگ جنگی، مقدار زیادی برنج و پسته، انواع لوازم یدکی خودروهای داخلی و خارجی، فرش، طاقه پارچه و … کشف و ضبط شد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  قاچاق موادمخدر و انسان در مرزهای مشترک ایران وپاکستان

جلیلیان با بیان اینکه برابر طبق نظر کار شناسان ارزش اموال کشف شده بیش از ۲۰ میلیارد ریال است، گفت:‌ متهمان تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریا تحقیقات انجام شده به بزه ارتکابی معترف شدند. همچنین تاکنون ۱۵ مالباخته نیز شناسایی شده و به پلیس آگاهی مراجعه کرده‌اند. شناسایی دیگر مالباختگان هم در دستورکار ماموران قرار دارد.

به گفته وی برای متهمان دستگیر شده در هر دو ماموریت، پرونده‌های جداگانه‌ای تشکیل شده و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده‌اند.

انتهای پیام

الماس تراشکاری

Check Also

اعطای جایزه بین‌المللی انگلستان به طرح پلازای متروی میدان جهاد-تایمز

 هادی حق‌بین با اشاره به کسب جایگاه نخست طرح پلازای متروی میدان جهاد در جایزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *