فیلترهای سرامیکی ریخته گری

گاهی اوقات سایه‌ای از فوتبال می‌بینیم/ پرسپولیس شانس بیشتری برای قهرمانی دارد-تایمز


مسعود اقبالی کارشناس فوتبال در گفت و گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان  درباره ارزیابی اش از مسابقات لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: تیم‌ها چیزی به عنوان فوتبال ارائه نمی‌دهند و گاهی اوقات ما سایه‌ای از فوتبال را می‌بینیم و برنامه و پلنی از تیم‌ها نمی‌بینیم.  آمار بازی در طول ۹۰ دقیقه نشان می‌دهد که چقدر تیم‌ها به سمت دروازه همدیگر شوت می‌زنند و موقعیت گل دارند. فقط  استقلال مقابل ذوب آهن یک مقدار خوب بازی کرد که آن هم به خاطر ایراداتی که در تیم اصفهانی بود، آبی پوشان توانستند حملاتی روی دروازه حریف خود  داشته باشند.

تمام تیم های لیگ برتری حالت سینوسی دارند 

او افزود:  تیم ذوب آهن می‌خواست در  ۹۰ دقیقه دفاع کند، اما به این باور  رسید که می‌تواند حمله‌ای در دستور کارش داشته باشد و در  یک ربع آخر وقتی گل را دریافت می‌کند از حالت دفاعی بیرون می‌آید و حمله می‌کند، اما موفق نمی‌شود و گل دوم هم در دقیقه ۹۴ دریافت کرد. تمام تیم‌های لیگ برتری ما چنین وضعیتی دارند و بازی خوبی ارائه نمی‌دهند و حالت سینوسی دارند. یک روز  یک تیم رندومی و اتفاقی  حمله و دفاع منسجم در دستورکارش  هست، اما روز دیگر بد بازی می‌کند و باور نمی‌کنیم این تیم هفته گذشته بوده است.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  شهرخبر - اقدام عجیب ستاره ای که یحیی از پرسپولیس کنارگذاشت

تیم های بزرگ دنیا همیشه از برنامه حساب شده پیروی می کنند 

اقبالی بیان کرد: تیم‌های بزرگ دنیا همیشه  از برنامه حساب شده و منطقی پیروی می‌کنند و تیم‌های رئال مادرید، بایرن مونیخ و منچستر سیتی فوتبال پیشرفته‌ای دارند و اصول حمله و دفاع را مراعات می‌کنند و از یکسری مولفه‌های  مشترک برخوردار هستند و تمایز آنها تمرکز لازم است که در دقایقی از بازی تمرکزشان را از دست می‌دهند و گل می‌خورند و یا با تمرکز بیشتر می‌توانند به گل برسند. من باور نمی‌کردم که رئال مادرید بتواند تیم بایرن مونیخ شکست بدهد، اما تا ثانیه آخر آنچه که در برنامه شان هست همان را اجرا می‌کنند و با آن فلسفه‌ای که دارند حرکت می‌کنند و دیدیم که رئال مادرید به آنچه خواست رسید. اما در فوتبال ما این چنین نیست.

فوتبال دنیایی از هیجان و زیبایی است 

کارشناس فوتبال گفت: تیم‌های ما در فاز دفاع و حمله برنامه ندارند و  اصولی که در دفاع به حمله هست در فوتبالمان رعایت نمی‌شود. من نمی‌دانم اصلا مربیان این مفاهیم  را به بازیکنان آموزش می‌دهند یا نمی‌دهند. اگر آموزش می‌دهند به آن تاکید می‌کنند یا نمی‌کنند. برای همین می‌بینیم که حدود ۴۰ هزار هوادار به استادیوم می‌آیند، اما مایوس می‌روندچون چیزی به نام فوتبال نمی‌بینند. البته تعصبات تیمی باعث می‌شود که جمعیت میلیونی به ورزشگاه‌ها بیایند و آنها در سکو‌ها می‌نشینند و حالت انفعالی دارند، چون چیزی آنها را به هیجان نمی‌آورد. اکنون فوتبال دنیایی از هیجان و زیبایی است  و واقعا آدم از فوتبال جهان که نگاه می‌کند لذت می‌برد، اما چنین فوتبالی را در کشورمان نمی‌بینیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  هافبک کره: به غیبت طارمی و جهانبخش اهمیت نمی‌دهیم

تیم پرسپولیس حرکت سینوسی کمتری از استقلال دارد 

او  درباره اینکه کدامیک از تیم‌های استقلال و پرسپولیس شانس بیشتری برای قهرمانی دارند، گفت: به نظرم تیم پرسپولیس منطقی‌تر فوتبال بازی می‌کند و  حرکت سینوسی کمتری دارد، اما استقلال این طور نیست. آبی پوشان یک هفته مثل بازی با ذوب آهن شجاعانه بازی می‌کنند و یک هفته هم آن طور که همه دوست دارند بازی کنند نیستند.  استقلال در  بعضی از بازی‌ها آن قدر ضعیف عمل می‌کند که باورکردنی نیست برای همین من فکر می‌کنم که پرسپولیس شانس بیشتری برای قهرمانی دارد.  

خبرنگار: مریم طایفه

 


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

قرعه ۳ نماینده تنیس روی میز ایران در پاریس مشخص شد-تایمز

۲۲:۰۳ – ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ مراسم قرعه‌کشی دیدار‌های تنیس روی میز در بازی‌های المپیک پاریس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *