فیلترهای سرامیکی ریخته گری

۲۶ میلیون نفر متاثر از زلزله ترکیه و سوریه/ کرونا را نباید فراموش کرد

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تلاش‌های جستجو و نجات در ترکیه و سوریه پس از زلزله‌های ششم فوریه که کانون آن در قهرمان‌ماراش بود، در حال پایان است.

به گزارش ایسنا، تدروس آدهانوم گبریسوس در نشست خبری هفتگی خود با یادآوری اینکه در تاریخ ۲۰ فوریه دو زلزله دیگر در ترکیه رخ داد، گفت که این زمین‌لزه‌ها درد و اندوه برای منطقه به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه شدت زلزله‌های آخر نسبت به زلزله‌های ششم فوریه کمتر بوده است، اظهار داشت که علیرغم شدت کم، این زمین‌لرزه‌ها نیز باعث مرگ و مجروحیت شده است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی افزود: در حال حاضر تعداد جان باختگان (در زلزله‌های ترکیه) بیش از ۴۷ هزار نفر (با احتساب جان باختگان سوریه) بوده و ۱۲۵ هزار نفر نیز مجروح شده‌اند. حداقل ۱۵ بیمارستان در ترکیه آسیب دیده و بسیاری از مراکز بهداشتی نیز تحت تاثیر زمین لرزه آسیب دیده‌اند. در سوریه نیز، ۱۴۵ مرکز بهداشتی آسیب دیدند. ۲۶ میلیون نفر تحت تأثیر زلزله‌ها قرار گرفتند. سازمان بهداشت جهانی یک فراخوان اضطراری برای کمکی ۸۴.۵ میلیون دلاری در حمایت از تلاش‌های کمکهای بهداشتی اضطراری در هر دو کشور راه اندازی کرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  دستگیری نظافتچی که یک کیلوگرم طلای صاحبخانه را دزدید

این مقام مسئول سازمان جهانی بهداشت در خصوص اپیدمی نوع جدید ویروس کرونا  نیز گفت: در حالی که جهان به طور کلی در وضعیت بهتری نسبت به سه سال پیش قرار دارد، نباید این ویروس را فراموش کرده و ساده قلمداد کرد.

به نقل از شبکه خبری تی آر تی، وی به اهمیت سرمایه‌گذاری در تحقیقات برای تولید واکسن‌هایی که می‌توانند حفاظت بیشتری را ارائه کرده و انتقال بیماری را کاهش دهند نیز اشاره کرد.

انتهای پیام

دانه چیا برای تیروئید

حتما ببینید

راز قتل پرماجرای مرد ثروتمند در لواسان و زن سالخورده در تهران فاش شد!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تایمز، مرداد ماه سال ۱۳۹۹ بود که زن جوانی هراسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا میتوان کینوا را خام مصرف کرد