فیلترهای سرامیکی ریخته گری

۵۰۰ برابر سریعتر از ۵G/ با قابلیت‌های اینترنت ۶G آشنا شوید-تایمز


یک گزارش جدید از Science Alert توضیح داده است که یک آزمایش بتای اینترنت ۶G که در ژاپن با استفاده از نمونه اولیه دستگاه بی سیم انجام شد، سرعت انتقال داده ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه داشت که ۱۰ برابر سریعتر از حداکثر ۵G و ۵۰۰ برابر سریعتر از میانگین سرعت اینترنت ۵G است.

برای نشان دادن سرعت ۶G، در نظر بگیرید که یک فیلم نتفلیکس با کیفیت متوسط دو ساعته که روی گوشی پخش می‌شود، حدود ۱.۵ گیگابایت حجم دارد، با سرعت ۶G، می‌توان هشت تا نه فیلم را در هر ثانیه از نتفلیکس دانلود کرد، در حالی که بسیاری از مصرف‌کنندگان می‌دانند حداکثر سرعت دانلود برای شبکه ۵G صد و پنج گیگابیت در ثانیه است، چیزی که آنها نمی‌دانند این است که دستیابی به اوج سرعت مستلزم استفاده از قوی‌ترین تجهیزاتی است که در شرایط بهینه کار می‌کنند.

دستگاه مورد استفاده در این آزمایش بر روی باند‌های فرکانس بالا در محدوده ۱۰۰ گیگاهرتز و ۳۰۰ گیگاهرتز کار می‌کرد و سرعت داده بسیار سریع همراه با ۶G می‌تواند برای کمک به راه اندازی وسایل نقلیه خودران، کمک به جراحان در انجام عمل‌های از راه دور و اجازه به مصرف کنندگان برای دانلود فیلم‌های با کیفیت بالا در سریع‌ترین زمان استفاده شود، اینها نمونه‌هایی از کار‌هایی هستند که فقط چند سال پیش برای نشان دادن سرعت سریع‌تر ۵G در مقایسه با ۴G استفاده شد، واکنون بسیاری از این نمونه‌ها مانند وسایل نقلیه خودران و جراحی‌های از راه دور، به طور گسترده‌ای آزمایش نشده اند.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:  اختلاف نظر در مورد وجود موجودات فضایی پایان یافت-تایمز

فناوری ۶G همچنین پهنای باند را افزایش می‌دهد و اجازه می‌دهد تا ترافیک بیشتری به طور همزمان به یک شبکه متصل شود. همچنین سرعت بالای این فناوری شبکه وای فای را برای بسیاری از افراد غیر ضروری می‌کند.

با این وجود نگران منسوخ شدن تلفن۵G خود نباشید یا نپرسید که خرید یک دستگاه ۶G چقدر هزینه دارد، چرا که احتمالاً حداقل شش سال قبل از عرضه تلفن‌های ۶G زمان خواهید داشت.

منبع: الیوم السابع


Source link

الماس تراشکاری

Check Also

تصویر روز ناسا: مسیه ۶۶ از نزدیک-تایمز

۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۵۷ – ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ نجوم و فضا کهکشان مارپیچی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *