یکشنبه , ۱۳ آذر ۱۴۰۱

آتش‌سوزی در مجموعه ورزشی شهرک امید در تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش‌سوزی در مجموعه ورزشی شهرک امید تهرانپارس خبرداد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: حوالی ساعت ۱:۲۴ بامداد امروز وقوع یک مورد حادثه حریق در مجموعه‌ای ورزشی در شهرک امید تهرانپارس واقع در انتهای بزرگراه شهید باقری به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه تجهیزات اطفای حریق به محل حادثه اعزام کرد.  

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل و انجام عملیات اطفای حریق گفت: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حریق در محوطه ورزشی این مجموعه شامل یک زمین اسکیت به مساحت حدود ۲۰۰ مترمربع و همچنین چندین اتاق شامل اتاق‌های ادارای، انباری، کافی شاپ و …  رخ داده که که هرکدام از این اتاق‌ها نیز در حدود ۱۵ مترمربع مساحت داشتند.

ملکی با بیان اینکه زمین اسکیت این مجموعه نیز کاملا شعله‌ور بود، اظهارکرد: با توجه به جنس کف‌پوش زمین اسکیت که از مواد قابل اشتعال ساخته شده بود، این بخش کاملا شعله‌ور شده و امکان ورود به داخل زمین عملا وجود نداشت. شدت حریق به حدی بود که به چند درخت در مجاورت این زمین نیز سرایت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه این مجموعه ورزشی متعلق به شهرک امید بوده که ظاهرا بهره‌برداری از آن به بخش خصوصی داده شده بود، اظهارکرد: آتش‌نشانان از چند جهت عملیات خود برای اطفای حریق در این مجموعه را آغاز کردند و دقایقی بعد موفق شدند تا گسترش آن جلوگیری کنند و پس از آن هم شعله‌های آتش را به طور کامل خاموش کردند.

وی ادامه داد: همزمان گروهی دیگر از عوامل آتش‌نشانی نیز اقدام به جستجو در این محدوده کردند تا اگر فردی محبوس شده او را نجات دهند که خوشبختانه این حادثه مورد فوتی یا مصدوم نداشت.

ملکی با بیان اینکه عوامل آتش‌نشانی در ساعت ۴:۰۹ بامداد امروز به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند، افزود: علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در حال بررسی است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به وقوع این حریق اظهارکرد: لازم است چنین فضاهایی حتما یک نگهبان داشته باشد تا در صورت وقوع حادثه اولا بتواند از آن پیشگیری کند و ثانیا مراتب را سریعا و قبل از گسترش آتش به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهد. همچنین لازم است بهره برداران از چنین اماکنی نسبت به ایمنی آن توجه کافی را داشته باشند چرا که اگر خدای نکرده این حادثه در طول روز و زمان فعالیت این مجموعه رخ داده بود، آن وقت مشخص نبود که چه خسارات جانی ممکن بود، وارد شود.

آتش‌سوزی در مجموعه ورزشی شهرک امید در تهران

انتهای پیام

حتما ببینید

گازگرفتگی در افغانستان ۶ قربانی گرفت

شش تن از جمله چهار کودک و دو زن بر اثر گازگرفتگی در کابل، پایتخت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *